Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Alex von den Schwarzen Seeperlen
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Prezentacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli uważasz, że po parze czarnych podpalanych rodziców, niosących gen czarnego umaszczenia, nie może urodzić się czarne potomstwo ? Czyli adekwatnie po parze krótkowłosych owczarków, niosących gen długiego włosa, nie powinny się rodzić owczarki długowłose.



Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszech wiedzaca nie jestem..ale akurat dziedziczenie długiego włosa nie ma sie w niczym do dziedziczenia umaszczenia...a z tego co mi wiadomo to czarny kolor jest recesywny,wiec w takich skojarzeniach-bi-kolor-bi-kolor ustepuje on nawet bedac niesionym przez oba osobniki rodzicielskie bi-kolorowi.Tak mówi definicja..
Nie pisze iz jest to całkowicie niemozliwe..ale w linii czysto exterierowej gen nie recesywny na czarne umaszczenie praktycznie nie wystepuje więc urodzenie sie takiego szczeniecia to jak trafienie w Totka...
Ale ja dociekliwa jestem i poszperam w SV zeby ich wewnetrzne wytyczne co do tego znalezc!


Ostatnio zmieniony przez alexandra dnia Pią Gru 03, 2010 10:47 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olka ON nie sa bi kolorowe! Tyle osob juz Ci to mowilo a Ty dalej swoje. Jak juz bedziesz szperac to poszperaj tez o umaszczeniu Wink.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
Olka ON nie sa bi kolorowe! Tyle osob juz Ci to mowilo a Ty dalej swoje. Jak juz bedziesz szperac to poszperaj tez o umaszczeniu Wink.

No to jakie są?nogi im sie pobrudziły czy jakies nowe okreslenie znasz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no znajdz mi w SV okreslenie umaszczenia dla ON bi kolor!!!!!!!!!! W zgloszeniu na wystawe tez wpisujesz bi kolor. Owczarki sa czarne podpalane, wilczaste i czarne, wyobraz sobie!
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak..zapomniałam..bi-kolor jest okresleniem genetycznym..ale ok..dla ciebie bede pisała czarny podpalany!
No to jak..te na zdjeciach sa czarne podpalane czy łapki im sie specjalnie pobrudziły?? Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co Olka za slaba jestes zeby ze mna dyskutowac i nie tylko o genetyce moja droga...
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok..to z toba juz nie dyskutuje.... Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okreslenie bi kolor walisz wszedzie nawet w swoich ogloszeniach!
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Olo



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Złocieniec

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki dla Aleksandra i Oman za rzeczowe potraktowanie tematu. Dostałem wyczerpującą odp. na moje pytanie.

Natomiast Brawos: odpuść sobie ataki, tym bardziej że nic nie wnosisz do tej dyskusji. Czytaj posty i się ucz. Pozdr
_________________
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alexandra napisał:
Wszech wiedzaca nie jestem..ale akurat dziedziczenie długiego włosa nie ma sie w niczym do dziedziczenia umaszczenia...a z tego co mi wiadomo to czarny kolor jest recesywny,wiec w takich skojarzeniach-bi-kolor-bi-kolor ustepuje on nawet bedac niesionym przez oba osobniki rodzicielskie bi-kolorowi.Tak mówi definicja..
Nie pisze iz jest to całkowicie niemozliwe..ale w linii czysto exterierowej gen nie recesywny na czarne umaszczenie praktycznie nie wystepuje więc urodzenie sie takiego szczeniecia to jak trafienie w Totka...
Ale ja dociekliwa jestem i poszperam w SV zeby ich wewnetrzne wytyczne co do tego znalezc!


Ale "praktycznie" nie znaczy " definitywnie" Smile . Jak niektórzy wiedzą, moim marzeniem jest posiadanie i hodowanie owczarków w umaszczeniu czarnym. Od długiego czasu przeszukuję internet w poszukiwaniu informacji na temat czarnych ONków zarówno z linii użytkowej, jak i eksterierowej. Przyznaję, że bardzo ucieszyło mnie odkrycie, że w Rosji są czarne owczarki z dominującym genem czarnego umaszczenia i w dodatku sa one z linii wystawowej.
Natomiast, co do uzyskania czarnych szczeniąt po parze podpalanych rodziców, dla potwierdzenia tego, co wcześniej pisałam, wysłałam maile w tej sprawie do kilku hodowców na świecie i czekam na odpowiedź.

A tak w ogóle Ola, to sama mogłabyś zrobić krzyżówkę testową kryjąc Jolkę czarnym podpalanym psem z recesywnym genem czarnym Smile.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olo napisał:
Dzięki dla Aleksandra i Oman za rzeczowe potraktowanie tematu. Dostałem wyczerpującą odp. na moje pytanie.

Natomiast Brawos: odpuść sobie ataki, tym bardziej że nic nie wnosisz do tej dyskusji. Czytaj posty i się ucz. Pozdr


Z Ola a nawet z Olenka to ja sobie moge dyskutowac i nawet klucic i nie sa to zadne ataki Laughing wiec to ty odpusc sobie Very Happy
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oman napisał:
alexandra napisał:
Wszech wiedzaca nie jestem..ale akurat dziedziczenie długiego włosa nie ma sie w niczym do dziedziczenia umaszczenia...a z tego co mi wiadomo to czarny kolor jest recesywny,wiec w takich skojarzeniach-bi-kolor-bi-kolor ustepuje on nawet bedac niesionym przez oba osobniki rodzicielskie bi-kolorowi.Tak mówi definicja..
Nie pisze iz jest to całkowicie niemozliwe..ale w linii czysto exterierowej gen nie recesywny na czarne umaszczenie praktycznie nie wystepuje więc urodzenie sie takiego szczeniecia to jak trafienie w Totka...
Ale ja dociekliwa jestem i poszperam w SV zeby ich wewnetrzne wytyczne co do tego znalezc!


Ale "praktycznie" nie znaczy " definitywnie" Smile . Jak niektórzy wiedzą, moim marzeniem jest posiadanie i hodowanie owczarków w umaszczeniu czarnym. Od długiego czasu przeszukuję internet w poszukiwaniu informacji na temat czarnych ONków zarówno z linii użytkowej, jak i eksterierowej. Przyznaję, że bardzo ucieszyło mnie odkrycie, że w Rosji są czarne owczarki z dominującym genem czarnego umaszczenia i w dodatku sa one z linii wystawowej.
Natomiast, co do uzyskania czarnych szczeniąt po parze podpalanych rodziców, dla potwierdzenia tego, co wcześniej pisałam, wysłałam maile w tej sprawie do kilku hodowców na świecie i czekam na odpowiedź.

A tak w ogóle Ola, to sama mogłabyś zrobić krzyżówkę testową kryjąc Jolkę czarnym podpalanym psem z recesywnym genem czarnym Smile.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )


Aga...nie ma problemu..dam ci Jolke na miot..mozesz sobei potestowac!!!
A co do wychodowania czarnego..to przeciez nasz wilczasta suke ..pokryj poprawnym czarnym psem np.Arrym ..masz szanse na czarne jak nie w pierwzym to w kolejnym pokoleniu!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wracajac do mojej definicji Bi-koloru to pozwalam sobie wkleic fotke
10 tyg Kiary vom Haus Tchorz..dla mnie typowy owczarek w umaszczeniu bi-kolor.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olu to ze Amerykanie uzywaja tego okreslenia nie oznacza, to ze jest to poprawne Laughing
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Prezentacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group