Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zapisy do klubu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jackdaw napisał:
Czy nie Kluby rasy uzytkowej wysylaja naprzyklad na MSw a nie GKSP?


Mógłbyś to uściślić - bo mnie właśnie wydaje się, że tylko GKSP ma prawo organizować zawody kwalifikujące na Mistrzostwa Świata.
Klub mógłby oczywiście organizować własne zawody etc. - ale przecież nie o lokalne zawody chodziło w liście M. Fryca Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

List Marka nie jest moja trescia i wcale do tego nie nawiazuje.Ten list to niedokonczona sprawa.Ja bym tak tego nie zostawil.Wiem cos o tym bo troche wnikalem w ta sprawe.Rozmawialem tel.z jednym z autorow tego listu T.W.i wyrazilem swoje zdanie na ten temat.

Wiesz kto mnie wysylal formalnie na MSwWUSV??????
Klub ONka a mniej formalnie Klubokomisja w uzgodnieniu z GKSP.
Zobacz sobie na stronke Klubu Boksera ktory probuje wyslac swojego przedstawiciela na MSw ATIBOKS. Bylem na ich zawodach teraz we Wroclawiu i to Pani Magdziarska wysyla boksera nie GKSP.Wejdz na stronke Klubu boksera to zobaczysz nowe postanowienie[komunikat] tegp Klubu.Czyli widac kluby moga rzadzic sie same w uzgodnieniu formalnym z zarzadem ZK.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jackdaw napisał:
Wiesz kto mnie wysylal formalnie na MSwWUSV??????
Klub ONka a mniej formalnie Klubokomisja w uzgodnieniu z GKSP.


To dlaczego w takim razie nie było Cię na zebraniu Klubu (KON) Twisted Evil

A tak z ciekawości - masz to może na piśmie, kto Cię wysyłał Question
Bo u owczarków nie jest widać tak jak u bokserów - Klubowi z demokratycznymi władzami chce się odebrać prawo do kontaktów z zagranicą Mad
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jackdaw napisał:


Wiesz kto mnie wysylal formalnie na MSwWUSV??????
Klub ONka a mniej formalnie Klubokomisja w uzgodnieniu z GKSP.
Zobacz sobie na stronke Klubu Boksera ktory probuje wyslac swojego przedstawiciela na MSw ATIBOKS. Bylem na ich zawodach teraz we Wroclawiu i to Pani Magdziarska wysyla boksera nie GKSP.Wejdz na stronke Klubu boksera to zobaczysz nowe postanowienie[komunikat] tegp Klubu.Czyli widac kluby moga rzadzic sie same w uzgodnieniu formalnym z zarzadem ZK.


To wszystko stoi na glowie. Nikt nie przejmuje sie zapisami statutu, regulminow- kto mocniejszy - ten decyduje. Mam tu na mysli - pani Magdziarska jest osoba wazna w swiecie bokserow, wiec jej decyzje w kwestiach szkoleniowych sa wiazace.
Tak naprawde wine chyba jednak ponosi GKSP - bo nie podejmuje terminowo waznych decyzji. I tak rodza sie takie rozwiazania zastepcze...
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajrzałam na stronę ZG ZKwP - u Bokserów po prostu Klub i Klubo-Komisja mają tego samego szefa - dlatego widocznie nie mają problemów Exclamation Mają nawet jedną wspólną stronę internetową: http://www.boxerklub.pl/. A owczarkarze nawet jednej wspólnej wystawy Klubowej nie potrafią zrobić - myślisz, że w sporcie byłoby lepiej Question
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf-Jar
Gość





PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarząd główny powinien stworzyć jeden Klub rasy mu podległy, z tą różnicą, że władze tego klubu wybierane by były demokratycznie z przynależnych członków ( hodowców ) danej rasy. Ważną kwestią takiego rozwiązania jest zrzeszenie wszystkich hodowców w jednej organizacji. Jeżeli ktoś by się obraził na kogoś innego to nie mógłby utworzyć nowego klubu tak jak jest to w SV, są tam ludzie z różnych "linii" poglądowych ale to ich zmartwienie, a nie zmartwienie rasy jak u nas Crying or Very sad

Jeden problem jaki zauważam w naszym kraju, który będzie powyższego rozwiązania blokadą to to, że gdyby wprowadzić zasady hodowli SV w Polsce, to znikła by połowa naszych hodowli. Zadaje sobie pytanie dlaczego tak wielu hodowców chce zmian ale do działań nie dochodzi, odpowiedź jest prosta - jest więcej tych co im pasują polskie przepisy. Niemiecki hodowca musi wydać ok 3.500 euro na doprowadzenie suki do hodowli i wiele więcej na doprowadzenie psa do hodowli, a w Polsce? panujący bałagan sprzyja im wyśmienicie.
Podstawą postępu hodowlanego SV jest odpowiednia selekcji zwierząt, co po latach dała im zarąbistą przewagę nad np. Polską. W naszej rzeczywistości tej selekcji nie ma, są sobie suki i podwórkowy reproduktor, który nie ma prześwietleń ED, DNA nie wspominając o ZW i się hoduje. Kynologia chyba tak nie wygląda.

Ja należę do klubu SV i do żadnego polskiego, bo polskie Kluby nic mi nie dały, nie pomogły na początkach mojej hodowli wręcz przeciwnie członkowie tych klubów robili wszystko, żeby mi udowodnić nieudolność hodowlaną w stosunku do ich nieziemskich sukcesów.


Ostatnio zmieniony przez Wolf-Jar dnia Wto Lip 15, 2008 11:33 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:

Klub z władzami wybieralnymi ma wpływ tylko na swoich członków, a do tego cały czas podlega Zarządowi Głównemu ZKwP. Poczytaj sobie regulamin:
http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_klubu_rasy.pdf

ma wplyw na swoich czlonkow no i dobrze, musi podlegac trudno, ale mysle ze klub psa sportowego mialby wieksza sile przebicia niz poszczegolni sportowcy ktorych sie totalnie lekcewazy .
mysle ze zupelnie inaczej wladze beda rozmawiac z wladzami klubu niz z pojedynczym panem M F czy S K.
a co do organizowania szkolen ,zawodow propagowania i pomagania w psim sporcie itd.....na szczeblu okregowym to chyba" kamien z serca "oddzialow ktore robia to niechetnie i z musu Smile
Poza tm do klubu powinno sie sciagnac sedziow i asystentow prob pracy ,sedziow eksterieru ras uzytkowych ...........itd itp ....tak mysle
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja caly czas nawiazuje do dzialalnosci statutowych.Oprocz klubow poszczegolnych ras jakie kluby istnieja w ZK?
-agility?
-psich zaprzegow?
Sa takie? Amoze nie ma bo pewien nie jestem?


Jezeli te sa to nie moze byc klub psa pracujacego formalnie dzialajacy?
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.......................................
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pią Paź 03, 2008 11:24 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 7:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
To samo powinno dotyczyć sportu kynologicznego.Uważam ,że powinny być organizowane mistrzostwa dla owczarków i o wyjazdach na mistrzostwa świata czy też inne zawody powinni decydować władze klubu czy klubo-komisji d/s szkolenia dla ON a nie jakaś komisja szkolenia.

Ja tez tak uwazam. Mysle, ze zalosne jest to, ze ma swoje mistrzostwa Polski Klub Boksera - rasy trudnej w szkoleniu i mniej od ON uzytkowej, a ON-y nie.
Podoba mi sie pomysl z francuskiej wystawy owczarkow belgijskich. Tam jest wystawa klubowa, ale oprocz testow (w tym pasterstkich), sa zawody w prawie wszystkich dyscyplinach - na pewno ring, campanile, mondio, obedience.
Czy u nas nie mozna by zrobic podobnie? tzn oprocz testow zrobic zawody w tropieniu, IPO, PT, obedience, moze i agility? Pokazac, ze te psy nie tylko lapia rekaw i biegaja w okol ringu, ze maja tez i rozum.

Grandziocha napisał:
Piszę o tym dlatego ,że owczarkami niemieckimi powinni zajmować się sędziowie tylko dla owczarków niemieckich a nie od dobermanów,maliniaków sznaucerów czy innych ras a co najgorsze sędziowie tzw. wszechstronnie użytkowi.Tak chyba jest właśnie w niemczech,że sędziowie od dobermanów,maliniaków sznaucerów czy innych ras nie podejmują decyzji dotyczącej ON.Nie wydaje mi się by któryś z sędziów owczarkarzy decydował co ma być w bokserach czy dobermanach jak mają być prowadzone przeglądy ,testy czy zawody.

Co do testow - te powinien sobie okreslic klub, a ZKwP tylko formalnie "przyklepac".
Natomiast co do sedziow wszechstronnie uzytkowych - zgadzam, jesli chodzi o sedziow eksterieru. Natomiast dobrze wyszkolony sedzia od prob pracy, czy testow zna predyspozycje psychiczne poszczegolnych ras. Zreszta dla tych, co mysla o sporcie na powaznie powinno sie wprowadzac testy typu szwedzkiego, mierzace rozne popedy psa wg jakiejs skali ocen.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wolf-Jar
Gość





PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak;
Zaproponowałem założenie Klubu od "sportu" i jak sami zauważyliście nadal te same osoby co zawsze opisują jak powinno być, jak jest gdzie indziej itd. Zastanawiam się do czego to służy skoro na hasło "zapisujcie się" zgłosiło się ok 7 osób Laughing
Tak naprawdę można powiedzieć, że nic się w Polsce nie zmieni bo nie ma ogólnej aprobaty hodowców i nie będzie. Jak pisałem powyżej 70% osób nie zależy na tak drastycznych zmianach ( podążających w stronę SV ), które to zmusiłyby czy przyczyniłyby się do zakończenia przez nich hodowli ON.

Proszę zauważyć jest wiele hodowli, u których cały materiał hodowlany jest kryty własnym w sumie nic nie znaczącym reproduktorem - dlaczego?
Proszę zauważyć na ogłoszenia sprzedaży szczeniąt jest wzmianka o matce i ojcu, a rozpisywanie się na temat super linii, super dziadków itd - dlaczego?

Proszę zauważyć jaka większość suk hodowlanych w naszym kraju nie posiada wyszkolenia, przecież to nie nasze przepisu o tym decydują tylko osobista decyzja hodowcy, czyż nie może we własnym zakresie zrobić szkoleń - dlaczego?

Gdyby w Polsce wprowadzić DNA, ED, HD i IPO obowiązkowe, to byłaby masakra, za 4 lata większość hodowli by poznikała. Polacy lubią tylko się wypowiadać SV jest takie i owakie, niemcy sprzedają tylko sam szajs itd zapominając co sami posiadają.

Uważam więc, że należy samemu robić co się da i bawić się na wystawach i spotkaniach szkoleniowych tak jak ja to robię, "zdobywać" wielu kolegów i koleżanki, dyskutować, dzielić sie z nimi hobbystycznymi spostrzeżeniami i racjami, a tematy tu poruszane pozostawić władzą niech się "gryzą" między sobą w końcu sami chcieli dźwigać to brzemię Very Happy


Ostatnio zmieniony przez Wolf-Jar dnia Wto Lip 15, 2008 11:33 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..................................
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pią Paź 03, 2008 11:24 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Na koniec dodam ,że o owczarkach niemieckich sportowych klub totalnie zapomniał Exclamation Exclamation Exclamation Crying or Very sad


I jest to o tyle zabawne, ze w dalszym ciagu na roznego typu zawodach ON jest rasa liczebnie najliczniejsza. Moze nie zawsze wygrywaja, ale jest ich duzo. Tym bardziej dziwi mnie fakt, ze nie ma zawodow organizowanych tylko dla ON. Sad

Na stronie klubu jest dzial sport, ale widze, ze mocno zaniedbany i malo aktualny. Jego opiekunem jest kol. Brzoza.
Uwazam, ze tych nowych dyscyplin psich sportow jest sporo - chocby freesbee - i one tez powinny byc uwidocznione na stronie klubu, zwlaszcza jesli zawodnik tej dyscypliny jest czlonkiem klubu.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie jest ta lista? Juz sie zapisuje. Uwazam ze powstanie KLUBU PSA PRACUJACEGO ma sens.Przeanalizowalem to i powiem ze powinnismy sie spiac i zebrac 100 podpisow.Nalezaloby teraz orgaznizacyjnie jakos to rozgryzc aby zebrac te podpisy.
Pani Halino ma Pani oczywiscie duzo racji ale proponuje nie mieszajmy teraz Klubu o ktorym tu temat mowi z Klubem rasy.To odrebna sprawa. Uwazam ze jak powstanie KLUB PSA PRACUJACEGO w ktorym zrzeszeni beda ludzie w ogole pracujacy z psami[niezaleznie od rasy] to wladze czyli GKSP bedzie sie z nami bardziej liczyla. Mysle ze z biegiem czasu do takiego Klubu dolaczyli by sie rowniez sedziowie. To musi byc Klub na zasadach klubu rasy,ktory bedzie naciskal na GKSP. Bo z pojedynczym zawodnikiem ,czlowiekiem uprawiajacym psi sport ci panowie w ogole sie nie licza.Doswiadczylem tego ostatnio na wlasnej skorze.A przeciez malutki wklad w psi sport wlozylem swoimi startami. A jezeli ze mna sie nie licza to co bedzie mogl zrobic ktos kto zaczyna "wojowac" za granica w sporcie.
Powiem Wam ze na MSw WUSV w Dani dostalem jakas kase ktora nie wystrczylaby nawet na Hotel[a tam sa naprawde wysokie ceny] i kazano mi samemu jechac ,wszystko oplacic [hotel,startowe itd],znalezc sobie hotel i przywiezc wynik.Gdyby nie przychylnosc osoby pewnej z Dani to nie mialbym gdzie mieszkac.Ta osoba dala mi zakwaterowanie,bo inaczej pewnie tydzien spalbym w samochodzie z psem.Kazano mi znalezc sobie hotel tydzien przed MSw,gdzie 10 m-cy przed impreza taka sie robi rezerwacje. Nie wspomne o tym ze wszystkie prawie druzyny tam juz trenowaly od 10 dni ze swoim pozorantem o ktorym ja moglem tylko pomarzyc.O tlumaczu nie wspomne.ktrego nie mialem.

Jako ciekawostke powiem ze Lodzcy agilitowcy w tej chwili staraja sie o swoj Klub.Zlozyli do odzialu stosowne papiery. Moze pojdzmy ich sladami?
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...........................................
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pią Paź 03, 2008 11:25 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group