Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Place szkoleniowe.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 2:15 pm    Temat postu: Place szkoleniowe. Odpowiedz z cytatem

Postanowilam zaczac taki temat, bo... wydaje mi sie, ze to bardzo powazny problem. Generalnie ZKwP nie ma bazy szkol, ani bazy szkoleniowcow, nawet listy pozorantow nie ma na stronie. I pozostaje tylko poczta pantoflowa oraz internet.
Kiedy powstala nowa szata graficzna na stronie GSKP pomyslalam - fajnie, moze cos sie zmieni. I co? No niewiele.... Confused Nie mozna znalezc ani spisu sedziow prob pracy (była, ale zniknela), nie ma listy licencjonowanych pozorantow, ani listy instruktorow szkolenia psow, ani asystentow. Domyslam sie, ze tak naprawde GKSP powinna przeprowadzic weryfikacje (moze lepiej to nazwe -inwentaryzacje Question ) wydanych uprawnien. Jest wielu sedziow trwale nieczynnych - albo nikt ich nie zaprasza, albo oni sami nie chca z jakiegos powodu sedziowac. Moze trzeba dac im prawo do tytulu sedziego honorowego, lub w stanie spoczynku? Podobnie jest z instruktorami i pozorantami - sa, ale ilu ich jest, kiedy zdobyli uprawnienia, na jakie dyscypliny - nie wiadomo.
Swoistym dziwolagiem dla mnie jest to, ze niektore oddzialy ZKwP zrezygnowaly z propagowania szkolenia psow. Co najwyzej informuja (za pieniadze) o prywatnych szkolkach dzialajacych na terenie oddzialu.
Caly czas powraca do mnie idea klubow szkoleniowych -miejsca, gdzie mozna popracowac z psem, ale rowniez podyskutowac, przeprowadzic seminarium. Ile oddzialow ZKwP w Posce dysponuje takim terenem? Wiem, ze Wroclaw i Rzeszow maja takie place. A jak jest w innych oddzialach? Moze zrobmy liste oddzialow, ktore maja swoj plac szkoleniowy? W koncu od czegos trzeba zaczac.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oddział Chorzów nie ma obecnie własnego placu szkoleniowego. Na placu, który był dzierżawiony "od zawsze" miasto postawiło 2 lata temu dwupiętrowe bloki mieszkalne Sad .
Jeśli są chętni na szkolenie "związkowe" - to Oddział wynajmuje w Świętochłowicach "Skałkę".

A z mojej strony - jako pasjonaci spotykamy się w naszym "OG Przyszowice" - w gronie znajomych ćwiczymy 2 razy w tygodniu nie patrząc na przynależność "oddziałową" - Chorzów, Bytom, Zabrze, Kraków. Dysponujemy 1-nym licencjonowanym pozorantem, drugim (młodszym Smile ), który mam nadzieję w przyszłości zrobi licencję i dużą porcją energii i zapału do pracy Very Happy .

Jestem ciekawa jak to wygląda u innych Question
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż..u Nas w Oddziale Wrocław mamy parę placów..ale kazdy sobie....
My spotylamy sie u Nas z paroma jeszcze hodowcami co sobotę..mamy pozoranta(co prawda bez licencji ale nie narzekamy)i ewentualnie od czasu do czasu zmieniamy plac .
W sezonie spotykamy sie jeszcze w jeden dzień w tygodniu...popołudniami jak jest jasno.
Oczywiście wszystkich chętnych zapraszamy. Jest plac treningowy do pracy , jest i ring a potem jest kawka i herbatka integracyjna do woli..wszystko oczywiscie bezpłatnie(jak to byc powinno a nie wszędzie jest)
A niemickie nazewnictwo nawet fajne..to u Nas jest OG " Wisznia Mała"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Krakowie role placu prawie zwiazkowego pelni Juwenia. wprawdzie glownie odbywaja sie tam zajecia szkolki J.Lewkowicza, ale mozna sie umowic i popracowac gdzies w kaciku ze swoim psem. Poza tym jest jeszcze kilka boisk w Krakowie i poblizu miasta, gdzie cwicza sobie rozne szkolki.
Ja z kolezanka oraz naszymi psami cwicze tylko posluszenstwo na malym boisku tuz pod Krakowem- w godzinach przedpoludniowych jest tam pusto.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alexandra napisał:
..wszystko oczywiscie bezpłatnie(jak to byc powinno a nie wszędzie jest)


U nas również jest wszystko bezpłatnie - mamy ten komfort, że aktualnie nie musimy płacic za plac (nie wiadomo czy tak będzie zawsze). W razie doraźnych kosztów (malowanie przeszkód etc.) robimy po prostu "zrzutkę" i tyle Very Happy .
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
alexandra napisał:
..wszystko oczywiscie bezpłatnie(jak to byc powinno a nie wszędzie jest)


U nas również jest wszystko bezpłatnie - mamy ten komfort, że aktualnie nie musimy płacic za plac (nie wiadomo czy tak będzie zawsze). W razie doraźnych kosztów (malowanie przeszkód etc.) robimy po prostu "zrzutkę" i tyle Very Happy .


Asiu i Olu tzn, ze jak od czasu do czasu przyjade ze swoimi "championami" i ciastem "wlasnej" roboty to mnie przyjmiecie jak swoich...... Question
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:


Asiu i Olu tzn, ze jak od czasu do czasu przyjade ze swoimi "championami" i ciastem "wlasnej" roboty to mnie przyjmiecie jak swoich...... Question


Oczywiście - nawet bez ciasta Smile - chociaż nie powiem - pozorant łasuchem jest Very Happy, a o sobie nie wspominam Laughing
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:


Asiu i Olu tzn, ze jak od czasu do czasu przyjade ze swoimi "championami" i ciastem "wlasnej" roboty to mnie przyjmiecie jak swoich...... Question


Pewnie, nawet kawkę i herbatkę damy Laughing
Możesz te nie-championy tez wziąć..i koniecznie czarnulkę!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...........................................

Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pią Paź 03, 2008 11:17 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w Łodzi wlasnym placem dysponuje rowniez ja Smile
trenujemy tez z pozorantami( S Kawka K Willamowicz), spotykamy sie na moim placu (posl) jezdzimy na slady (w pola) ,bol tylko w tym ze nie ma chetnych do szkolen IPO .
bieganie w ringu przed wystawa to i owszem ,ale regularne treningi (pod IPO)to juz nie bardzo,bo deszczyk pada bo troszke zimo ,bo sie poprostu NIE CHCE!!! smutne to ale prawdziwe.
Wiekszosc ludzi mysli ze ON-ek sam sie wyszkoli bo inteligentny jest Wink
mam tez w planie organizacje spotkan integracyjno-szkoleniowych wszystkich psow z mojej hodowli i hodowli zaprzyjaznionych ,szczegolnie tych mlodych z niedoswiadczonymi przewodnikami .co z tego wyjdzie zalezy od chetnych .
prawde powiedziawszy nie biadolimy na ZK tylko dzialamy we wlasnym zakresie,mamy cos na ksztalt nieformalnego klubu IPO.
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Lut 14, 2008 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

............................

Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pią Paź 03, 2008 11:17 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:

Chętnie zawitam na pani plac szkoleniowy tylko proszę o adres Exclamation
Pozdrawiam Laughing

adres Pani zna, bo to moj domowe adres Smile
zapraszam na wspolny trening, narazie bez pozorantow Sad , tylko posluszenstwo i slad wchodzi w gre .obrona z wiadomych ezgledow tylko na lupie .
(Chetnie pokaze swoje psy i co robia Very Happy )
pozoranci przyjezdzaja ale to ja sie musze do nich dostosowywac ,nie odwrotnie.
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
W przeciwnym wypadku pozostanie Pani wiecznym asystentem kynologicznym tak jak 30-tu pani poprzedników.
Chętnie zawitam na pani plac szkoleniowy tylko proszę o adres Exclamation
Pozdrawiam Laughing

Duzo tu zlosliwosci widze ale to sa uroki forow. Co ciekawe ze uszczypliwosc [delikatnie mowiac] jest przewanie na forach kierowana do ludzi ktorzy pracuja a nie tylko teoretyzuja do ludzi ktorzy cos robia.Zgodzicie sie ze mna?
Tak sie sklada ze ja pozoruje Doroty psom i chetnie pokazemy nasza prace. Nie mam tez nic przeciwko wspolnemu treningowi sznowna Pani Halino.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Upsss Embarassed Tak sie wczytalem bardziej i chyba zle odbieram to co zacytowalem powyzej. Embarassed
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
belg



Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 6
Skąd: Suszec

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Tak się składa, że miałem szczęście gościć kilka razy na placu szkoleniowym w Przyszowicach, z którego korzysta oddział Chorzów. Wspaniała atmosfera, bardzo miłe i życzliwe przyjęcie, profesjonalna i fachowa pomoc pozoranta- jednym słowem same superlatywy. Korzystając więc z okazji, chciałbym w swoim, a także moich kolegów, imieniu podziękować(powiem ogólnie, by nikogo nie ominąć)wszystkim, którzy nam pomogli i tak gościnnie przyjęli.
A co do placów szkoleniowych -- jest plac, wyposażenie, dokupi się nieco sprzętu dla pozoranta, przewodnicy z psami sie zbiorą(na razie kilku),
ALE nie ma pozoranta, ani na razie osoby która by sie tego podjęła(musi mieć jakąś wiedzę i doświadczenie).
Może ktoś z "sąsiedztwa" pomoże tak po koleżeńsku.
ps. są w okolicy profesjonalne szkoły dla psów(nie będę ich wymieniał), szkoliłem i nadal będę tam szkolił psa, ale to kosztuje(wiem, nic za darmo), więc szukamy jakiegoś "wyjścia awaryjnego" .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group