Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ranking Wystawowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ,że nie można walczyć ze ZG czy Klubem wynika właśnie z takich hodowców jak Pani, którzy tolerują nasze przepisy bo jest łatwo i tanio.
Podawanie jaka suka czym była pokryta nie jest wymianą wiedzy tylko informacją dla klientów, nikt nie pisze dlaczego zdecydował się właśnie na tego lub innego psa, a to właśnie jest wiedza i wymiana poglądów.
Nie rozumiem jak można pokryć swoją sukę psem nie znając wyniku prześwietleń stawów przednich, DNA itd. ? jak można kryć suki psem wiedząc, że matka miała dysplazję ? i co to jest zamiłowanie do rasy ? po co tu pisać o polityce, pieniądzach skoro na podstawach się wysypujemy i co gorsza je tolerujemy. Nie trzeba by było kupować psów i suk z niemiec gdyby w polsce były ON hodowlane z podstawami jak ED, HD, DNA, Korung ale pokrycie psem z niewiadomymi stawami, pochodzeniem czy wyszkoleniem jest po prostu tanie - to jest utopia i rzecz, która nie ma nic wspólnego z hasłem Polskiego Klubu ON - "polepszamy rasę"
Powtarzam, że jak kiedyś nie będzie mnie stać na podstawy w hodowli czyli ED, HD, DNA wg standardów, które jak by nie było kreują niemcy to nie będę hodował tylko dlatego, że przyświeca mi cel miłości do ON.

I na tym kończę obecność na forum
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Mateuszu ma za sobą wiele poważnych programów i wiem co to średnia ważona - tylko średnia ważona musi wynikać z dokładnych nie zmienny danych do jej obliczenia, a Pan chce liczyć zmieniającą się nieregularną wartość, której wynik może posłużyć tylko do zabawy i tylko z niewielka ilością hodowców bo większość zalicza 3 wystawy , które są niezbędne do uzyskania prawa "hodowlane".

Jak Pan określi Pana "ważoną" dla psa , który na wystawie kubowej jest VA3 pokazuje grupę hodowlaną i nigdzie więcej go nie ma ? niby powinien mieć wartość w Pana ważonej ale mieć jej nie będzie. A dlaczego ktoś ma psa z taką klasą robi mu wszystko tylko nie wydaje "100" zł więcej na prześwietlenie ED podczas pełnej narkozy ?

Ważcie sobie w może pięciu może fajny ranking.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Wolf Jar"]
Cytat:
To ,że nie można walczyć ze ZG czy Klubem wynika właśnie z takich hodowców jak Pani, którzy tolerują nasze przepisy bo jest łatwo i tanio.


Pan jest hodowcą i Pan może powalczyć z Zarządem Gł. Proszę wysłać im swoje propozycje i wykazać swoje niezadowolenie dot/ regulaminów hodowlanych. Jak Pan to napisał, oleją Pana, bo już raz to zrobili i akurat tu nie jest Pan osamotniony.Powinien Pan znać lepiej historię i daty powstania SV a Niemieckiego Związku Kynologicznego a także datę powstania Związku Kynologicznego w Polsce i KON-u,może pewne sprawy by lepiej Pan zrozumiał.


Cytat:
Nie rozumiem jak można pokryć swoją sukę psem nie znając wyniku prześwietleń stawów przednich, DNA itd. ? jak można kryć suki psem wiedząc, że matka miała dysplazję ? i co to jest zamiłowanie do rasy ?

Mam nadzieje ,że ta kwestia mnie nie dotyczy.

Przed pożegnaniem Pana ,zapytam jeszcze; Co Pan takiego zrobił dla owczarkarzy by było lepiej,by zmieniły się regulaminy!?,by był łatwiejszy dostęp dla wszystkich do szkolenia psów!? Czy próbował Pan stworzyć bazę danych DNA,RTG!?.Czy Próbował Pan wejść do władz KON-u!?.Czy był Pan choć na jednym zebraniu KON-u!?
Wierzę ,że tak ale olali Pana.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sro Lip 20, 2011 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie byłem na żadnym zebraniu Klubu nikt mnie nie olał, a co zrobiłem ? właśnie po to tu zapisałem się żeby pokazać system, w którym wszystkie wymienione przez Panią kwestie były zawarte. System hodowlany posiadał wszystko co jest niezbędne do badań RTG, DNA i nie tylko.

A dlaczego Klub systemu nie chciał ? Właśnie dlatego co Pani piszę czyli mamy takie przepisy to je akceptujmy. To nie zarząd mnie olał tylko hodowcy, którym taki stan, a nie inny pasuje - bo jest łatwo, tanio i można mieć psa z dysplazją przodu i kryć i matka reproduktora może mieć dysplazję i nadal można kryć itp. itd.
Mam znajomego, który kupił sobie owczarka był ładny zatem udał się po "niemieckie papiery" i okazało się , że DNA nie jest potwierdzone bo u nas może kryć każdy a wpisać można jakiego psa się chce.

I jak już kiedyś pisałem do ZG wysyła się postanowienia klubu rasy odnośnie jak powinno być - zarząd to odrzuca i podaje się ZG do sądu o łamanie podstawowych zapisów statusu min dotyczącymi poprawy jakości hodowlanej. Wyrok jest peny i to na korzyść klubu. Jednak się tak nie stanie bo po pierwsze zarząd klubu to to samo co ZG po drugie hodowcy będą walczyć żeby nie stracić możliwości jakie obecne przepisy im dają.

W SV jest polityka to oczywiste ale ta polityka daje też możliwość posiadania bazy danych hodowlanych, która umożliwia z owczarkiem zrobienia wielu rzeczy w celu poprawy jakości rasy w Polsce w sumie nikt nic nie wie, a klub nie ma zielonego pojęcia o hodowlach, miotach, % dysplazji itd. zatem pozostaje im się spotykać i wdrażać zmiany np. odnośnie długości linki przywiązanej do drzewa na testach Smile
Pani Grandzocho to kiedy powstał SV czy ZG jaka polityka czy układy są nie ma żadnego znaczenia odnośnie przepisów one są poza tym wszystkim. Politykę, układy, itd. można uprawiać jak Pani wie i w socjalizmie i kapitalizmie - my wybieramy system, a władze w danym systemie robią i pozytywnie i negatywnie.
Nie ma sensu zganiać na ZG tego i owego dopóki są hodowcy co poprą aktualne zasady a jest ich z 70% całości.

I na koniec - Jedyne wyjście to klub wdraża przepisy rasy najprościej SV i informuje hodowców o fakcie, a nie zebranie i zarząd zadaje pytanie "hej kazmierz chcesz w przepisach ED i DNA ?" - "NIE przecież jak to zrobicie ja nie zarobie na szczeniakach" Smile
Do zobaczenia na klubówce (niemcy sędziują baby Smile - pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Lip 20, 2011 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż ,Panie Mateuszu! Mam nadzieję ,że czytał Pan te posty z których wynika,że ranking jest nie możliwy bo nie hodujemy w/g regulaminów SV.
Przykro mi ,że Pana pomysł upadł.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Lip 20, 2011 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy okazji ,Panie Wolf Jar !.Z ciekawości weszłam na Pańską stronkę i to zobaczyłam przeszło moje najśmielsze oczekiwanie w sensie pozytywnym. Posiada pan aktualnie 6 dorosłych suk hodowlanych, z czego opierając się o aktualne dane na stronie,3 posiadają korung w tym 2 to zakupione "niemieckie gotowce".
A zatem zaczął Pan hodowlę od znakomitej bazy hodowlanej. W hodowli swojej użył Pan 22 reproduktory tylko niemieckie i to sama "szpica". Niektóre suki mają nawet po 2 mioty w roku. Prowadzi Pan swoją hodowlę od 6 lat na wspaniałej bazie hodowlanej.Szkolą u Pana psy znani i uznani szkoleniowcy ,Pan Sławek i Pani Dorota. Z tego wynika,że owczarki z Pańskiej hodowli powinny zalewać ważniejsze polskie wystawy a zwłaszcza owczarkarskie i to w klasach użytkowych ,oczywiście powinny znajdować także w "szpicy".Jak do tej pory ja zauważyłam na razie tylko 2 bebiki godne uwagi na Kr.Wyst w Kaliszu.
Moim zdaniem zamiast pouczać hodowców co powinni a czego nie,to proszę uczyć się od nich.Wielu z nich hoduje częściowo na niemieckich regulaminach a wielu nie ale jakoś ich psiaki pokazują się na wystawach i chodzą w szpicy. np hodowla Primo Grande, Szenberg, De-Bes ,Hexenland, Equus, to są hodowle ,które miały zdecydowanie słabszy start od Pana. I takich hodowli jest znacznie więcej.
Z pańskich wywodów i rozumowania a także z tego jak prowadzi Pan swoją hodowlę ,opierając się na danych ze strony www, rozumiem ,że na najbliższej Wystawie Klubowej będę miała okazje zobaczyć kilkanaście owczarków w klasach użytkowych oraz kilka młodszych osobników chodzących w poszczególnych klasach "szpicy" oraz zaprezentuje Pan swój "kojec" w konkurencji "najlepsza hodowla w Polsce". Życzę Panu powodzenia i pozdrawiam.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mateusz



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: Olmonty

PostWysłany: Sro Lip 20, 2011 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Halino upadł w oczach Pana Wolf Jar bo jego pomysł nie został zaakceptowany i ten usiłuje zgładzić, Pan Wolf Jar zapomina że jest w Polsce a tu jak krowa dużo muczy to mało mleka daje, co z tego że Pan dużo mówi?? tu trzeba działać, a dla mnie to Pan może nawet po argentyńsku hodować. Pani Halina odpowiada Panu sensownie i na temat a Pan nadal swoje z uwagą przyjrzę się Pana psom na klubówce i Pana myśli hodowlanej.

A do tematu do końca tygodnia strona powinna być do wglądu. Pozdrawiam.
_________________
MMateusz Grzywa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Lip 21, 2011 6:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Grandzocho zacznijmy od tego, że strona jest słabo aktualizowana. Mam firmę i nie ma na to czasu. Posiadam 4 suki hodowlane w tym Oscha miała ostatni Miot zatem do hodowli została mi 1! suka reszta zdobi mój podwórek. Wymienia Pani hodowle, które często wystawiają na wystawach a to żadna podstawa żebym się od nich czegokolwiek uczył, pisze Pani że ich psy chodzą w szpicy - w szpicy czego ? np Wystawy międzynarodowej w Warszawie Smile - niech ta szpica jedzie na landówkę i porówna co wyhodowała w stosunku do tego co można wyhodować - każdy bawi się jak mu pasuje ja na wystawy jeżdżę jak mam coś co ma szanse na światówkę reszta moich wyhodowanych psów zdobi posesję moich klientów - nie zależy mi być na wystawie gdzie ilość zgłoszonych psów jest czasami mniejsza niż wymieniane przez Panią hodowle mają w swoich kojcach.

Jeszcze nie miałem 2 miotów na tej samej suce w tym samym roku - mam zamiar to zrobić z młoda suką Quorli bo przepisy mi na to pozwalają !!

Nie wystawiam w klasie użytkowej psów wyhodowanych u mnie bo nie urodził się jeszcze pies, którym był krył, a tylko taki może zajmować u mnie kojec. Sporo psów, które zapewne by wygrywały na naszych wystawach sprzedałem bo to nie było to coś - proste.

Ja nie żyje i nie próbuje żyć z psów zatem hoduje dla swego hobby i po to żeby mieć swoje 5 minut na światówce Pani pewno tego nie rozumie bo ma Pani ode mnie dużo większy staż hodowlany i nigdy Pani na światówce nie było, a dla mnie to cel hodowania i nie ważne po ilu latach hodowania go osiągnę.

Panie Mateuszu żaden mój pomysł nie upadł i nie zależało mi na tym żeby go dla swej wielkości wdrażań chciałem coś zrobić do ON w Polsce i zrobiłem za darmo, a to że takie systemy nie mogą w Polsce funkcjonować to zasługa tych, którzy zapewne będą posiadać czołowe lokaty w Pańskim rankingu. Piszę Pan że tu trzeba działać a nie dużo mówić - myślę, że napisanie systemu prawie przez rok było konkretnym działaniem, a nie gadaniem. Na klubówce będzie się Pan przyglądał mojej myśli hodowlanej ? jak Pan to uczyni średnią ważoną ? ja na klubówkę przyjadę po to żeby sędzia niemiecki ocenił jakość moich szczeniaków w dużej stawce nie będę wystawiał kenelu bo to nic nie daje mojej myśli hodowlanej.

I zakończmy ten temat bo nic to nie da, a znając życie Argentyna Panie Mateuszu będzie wcześniej od nas miała ED, HD i DNA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Lip 21, 2011 6:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Asiu proszę mnie wykreślić z forum
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Lip 21, 2011 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
[quote="Wolf Jar"]Pani Grandzocho zacznijmy od tego, że strona jest słabo aktualizowana. Mam firmę i nie ma na to czasu. Posiadam 4 suki hodowlane w tym Oscha miała ostatni Miot zatem do hodowli została mi 1! suka reszta zdobi mój podwórek. Wymienia Pani hodowle, które często wystawiają na wystawach a to żadna podstawa żebym się od nich czegokolwiek uczył, pisze Pani że ich psy chodzą w szpicy - w szpicy czego ? np Wystawy międzynarodowej w Warszawie :) - niech ta szpica jedzie na landówkę i porówna co wyhodowała w stosunku do tego co można wyhodować - każdy bawi się jak mu pasuje ja na wystawy jeżdżę jak mam coś co ma szanse na światówkę reszta moich wyhodowanych psów zdobi posesję moich klientów - nie zależy mi być na wystawie gdzie ilość zgłoszonych psów jest czasami mniejsza niż wymieniane przez Panią hodowle mają w swoich kojcach.

Jeszcze nie miałem 2 miotów na tej samej suce w tym samym roku - mam zamiar to zrobić z młoda suką Quorli bo przepisy mi na to pozwalają !!

Nie wystawiam w klasie użytkowej psów wyhodowanych u mnie bo nie urodził się jeszcze pies, którym był krył, a tylko taki może zajmować u mnie kojec. Sporo psów, które zapewne by wygrywały na naszych wystawach sprzedałem bo to nie było to coś - proste.

Ja nie żyje i nie próbuje żyć z psów zatem hoduje dla swego hobby i po to żeby mieć swoje 5 minut na światówce Pani pewno tego nie rozumie bo ma Pani ode mnie dużo większy staż hodowlany i nigdy Pani na światówce nie było, a dla mnie to cel hodowania i nie ważne po ilu latach hodowania go osiągnę.

Panie Mateuszu żaden mój pomysł nie upadł i nie zależało mi na tym żeby go dla swej wielkości wdrażań chciałem coś zrobić do ON w Polsce i zrobiłem za darmo, a to że takie systemy nie mogą w Polsce funkcjonować to zasługa tych, którzy zapewne będą posiadać czołowe lokaty w Pańskim rankingu. Piszę Pan że tu trzeba działać a nie dużo mówić - myślę, że napisanie systemu prawie przez rok było konkretnym działaniem, a nie gadaniem. Na klubówce będzie się Pan przyglądał mojej myśli hodowlanej ? jak Pan to uczyni średnią ważoną ? ja na klubówkę przyjadę po to żeby sędzia niemiecki ocenił jakość moich szczeniaków w dużej stawce nie będę wystawiał kenelu bo to nic nie daje mojej myśli hodowlanej.

I zakończmy ten temat bo nic to nie da, a znając życie Argentyna Panie Mateuszu będzie wcześniej od nas miała ED, HD i DNA.



A zatem ,rozmowa z Panem,to, jak Kali ukraść ,to dobrze a jak Kalemu ukraść to żle.
Mam to gdzieś, czy mam Pan czas czy nie ,takie są dane na Pana stronie www. Jeśli dane są nie prawdziwe tzn. ,że wprowadza Pan potencjalnych kupców w błąd. Tak to jest, jak jest się zarozumiałym bo ma się troszkę więcej pieniędzy niż inni hodowcy a takich to ja lubię pognębić. Teraz chyba Pan zrozumiał o co mi tak naprawdę chodzi.
Trochę więcej wyrozumiałości dla innych hodowców,skromności i pokory bo hodowla ON jest bardzo trudna.
Nie musi pan już odpisywać.Do zobaczenia na Klubowej Wystawie ON.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Lip 21, 2011 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi klienci nie są potencjalni to osoby które wiedza dlaczego chcą kupić u mnie. Rezerwują szczeniaki przyjeżdżają na hodowlę widzą, oglądają i szczeniaki i papiery oraz mówią dlaczego kupują u mnie - przez stronę nie sprzedaje. Ja moim "potencjalnym" klientom pokazuje , że rodzice są wolni od dysplazji i tej ED i tej HD oraz każdy z nich może potwierdzić DNA swemu szczeniakowi szczególnie ci którzy wiążą nadzieje hodowlane z zakupionym ON.

Jeżeli tok Pani myślenia i rozmowy rzeczowej o rasie ON będzie uzależniony od tego że może mam więcej niż inny hodowca to świadczy o zawiści, a na pewno nie przypina mi oznaki zarozumiałego itd. Widać u Pani wszyscy hodowcy, którzy zrobią ED, HD i DNA muszą być zarozumiali i bogaci - żenada

Nie moją wina jest, że owczarek jest wymagającą rasą szczególnie pod względem dysplazji i pochodzenia, a skoro się ktoś decyduje na tą rasę musi się z tym liczyć, a nie popierać brak ED, DNA bo kosztuje z 300 zł. Ja uważam, że nie koszt ED i DNA jest tak znaczący, a że wielu się przed tym broni - Dlaczego ? pewno ci niezarozumiali wiedza Smile

Nie chce się z Panią tu co dwa lata kłócić o to samo i przy tych samych Pani argumentach. Szanuje Pani poświęcenie do ON oraz do lat im oddania i życzę powodzenia w hodowli i na wystawach - ale tego, że nie widzi Pani potrzeby podstaw tej rasy ED, HD i DNA w hodowli nie zrozumiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Lip 21, 2011 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze pisząc ,to ja Pana nawet nie znam.Nawet nie wiem jak Pan wygląda. Wyciągam wnioski z pańskich postów,..ot co!!!,ale z przyjemnością porozmawiam z Panem na "Klubówce".Pozdrawiam.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Sob Lip 23, 2011 9:26 pm    Temat postu: Ranking Wystawowy Odpowiedz z cytatem

Witam sledzę to forum często sam kiedys szukałem szczeniaka i na stronie Wolf-Jar też ogladalem faktycznie stronka super suczki też,krycia samymi niemieckimi reproduktorami,ale natknołem sie też na reproduktora z przydomkiem wolf-jar i jakoś mnie na kolana nie powalił.Nikt nie wie co wyrosnie z danego szczeniaka więc po co sie napinac pisac ze ludzie wiedza dlaczego chca kupic onka od Pana moze po to zeby potem sprzedac bo jednak ich nie zadowolił
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 7:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcą bo min mają pewność pochodzenia rodziców ich jakości stawów walorów krwi itp.
To że staram się w swej pasji hodowlanej kryć dobre z dobrym nie oznacza, że rodzą się same gwiazdy to oczywiste. Każdy kto kupi ON jako szczeniaka i chcę dalej hodować sam decyduje czy jakość ON mu do tego odpowiada itd. Pomylił Pan swą wypowiedź z dyskutowanym tematem - nie istotne jest czy jakiś pies czy suka powala na kolana - ale istotnym jest, żeby miał pochodzenie z podstawami hodowli czyli znajomością stawów i ED i HD oraz DNA. Osobiście nie znam psa reproduktora z przydomkiem Wolf Jar zatem podejrzewam, że pies nie ma ED i DNA i został reproduktorem bo mało do tego u nas potrzeba (to był temat tej dyskusji). Dodam Panu też, że w hodowli ważnym jest pochodzenie "krew" oraz istotne wady, a nie powalająca na kolana anatomia.
Kupując materiał w niemczech kierowałem się pochodzeniem "krwią" jakością stawów DNA itp. Ważnym w mojej pasji hodowlanej była pewność, że nie "zahoduje" się na śmierć żeby pozbyć się np dysplazji nie mówiąc już o tym gdyby DNA moim szczeniakom nie zostało potwierdzone.

Wniosek odp do Pana jest prosty: Gdybym miał do wyboru pokryć super anatomicznie psem, który nie ma zrobionego ED DNA czy korungu, a psem poprawnym z ED HD DNA i korungiem wybieram to drugie i to samo dotyczy się suk. Jeżeli natomiast mam do wyboru psy do krycia z ED HD DNA i korungiem wybieram najlepszego odpowiadającego mi "pochodzeniowo" - ot cała moja filozofia i to czy urodzi się u mnie gwiazda czy jeszcze nie - nie ma z powyższym nic wspólnego. Znamy na naszym rynku ładnego psa, który nie może robić kariery na światówce bo ktoś nie zadbał o stawy matki i takim właścicielom psa współczuje. Za ten stan odpowiedzialne są nasze przepisy hodowlane bo tolerują i pozwalają na takie sytuacje.

Osobiście zaczynałem od suk i psów z polskich hodowli no i pojechałem sobie na landówkę ze suką wyszła na 2 lokacie i za brak czegokolwiek rodziców zostałem przestawiony na koniec są świadkowie którzy tam byli, miałem też sukę i psa od szczeniaka i poświęciłem im rok pracy szkolenia wystawy i pojechałem sobie prześwietlić w niemczech i co dysplazje ciężkie - decyzja odnośnie dalszej hodowli była prosta - kupić materiał w niemczech albo podarować sobie pasje która na samym wstępie niesie duże ryzyko że nie wyjdzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Halinko, zamiast " gnębić " biednego Wolf Jara za" kasę " i za nieaktualną stronę www ( min co do ilości suk hodowlanych i miotów ) pognęb takich co faktycznie oszukują swoich potencjalnych kientów, podając nieprawdziwe dane na stronach czy w ogłoszeniach dotyczące np niemieckich prześwietleń ( SV), gdy mają nasze ( FCI )

marcin76 - po zwycięzcach świata też są szczeniaki, które nie powalają.
I Wolf Jar się nie napina. Pisze o podstawach ( HD,ED, DNA ). Oczywiście dysplastyczni rodzice moga dać piękne potomstwo i zdrowe ! Wnuki też mogą być piękne i zdrowe, ale dysplazja prędzej czy póżniej wyjdzie , w 3,4,5 pokoleniu, ale co kogo to obchodzi ! hodowca jest czysty, dysplazja przecież się zdarza.....

Na stronie KON-u, jakiś czas temu ( ok. marca 2011, po zebraniu lutowym ) była informacja ( była i znikła ? ) o prześwietleniach niemieckich , o możliwości ich wykonywania za pośrednictwem Kon-u. Było też podane , że psy mające średnia i ciężką dysplazję ( 4, 5 ), są wyłączone z hodowli i ich potomstwo także.
Ciekawe , co by było , gdyby okazało się , że u nas funkcjonują takie osobniki i ich potomstwo...,......dawniej przepływ informacji był inny, i pies wycofany z Niemiec, u nas stawy mógł mieć ok ( ciekawe dlaczego ? ) i hodowca, żyje i hoduje sobie w nieświadomości . No ale póki co mamy własne przepisy i według nich hodujemy, większość sprzedaje na rynek krajowy i wszystko jest ok.....

Wracając do rankingu. Panie Mateuszu, tworząc ranking, proszę dobrze go zatytułować i oisać wyrażnie i zrozumiale, jakie kryteria Pan stosuje. Żeby było jasne co to jest.
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group