Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ranking Wystawowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agatko!,...Ja gnębię Wolf-Jar-a za to ,że ma kasę i stać go na więcej.Ja po prostu nie znoszę ludzi zarozumiałych,nieskromnych i wywyższających się, bo ma lepsze możliwości i uważa ,że wszyscy muszą tak hodować jak On.
Nie bierze pod uwagę realiów jakie są u nas np.struktura Związku Kyn.To ,że władze KON-u są zależne od betonowego Zarządu Gł Związku Kyn. a nie odwrotnie,możliwości hodowców z których większość znacznie dłużej hoduje niż On i to z niezłymi efektami.
Poczytaj Agatko jego posty i weż pod uwagę swoje ostatnie zdanie cyt :
Cytat:
" No ale póki co mamy własne przepisy i według nich hodujemy, większość sprzedaje na rynek krajowy i wszystko jest ok....
.
To samo napisała już w poprzednim poście ONTOPUS ale to nie jest dla Wolf-Jar istotne,ważna jest jego myśl hodowlana a wszyscy inni hodowcy powinni się tylko podporządkować.
Doskonale wiesz,że pewnych spraw nie przeskoczymy ani ja,ani ON ani TY.Jesteśmy zależni od jakiejś durnej zabetonowanej grupy hodowców innych ras psów,będących we władzach Zw. Kyn.,którzy Nas "owczarkarzy" nie rozumieją.Zgadzam się ,że wśród "Owczarkarzy" też tacy są.Ja mam do Ciebie pytanie .Czy Ten hodowca wie gdzie żyje bo na pewno żyje w innych realiach niż większość hodowców.
Takie wywody,że ja to czy tamto toleruje czy popieram wprawia mnie w osłupienie. Ja tego nie popieram,nie podoba mi się,że jedna rasa psów hodowana jest na 3 regulaminach i to jak kto chce.Np. samiec wprowadzony do hodowli w Niemczech może kryć po ukończeniu dwóch lat, w Polsce taki samiec może kryć po ukończeniu 18m-ca.
Przepraszam Cię,... a który z polskich hodowców w kwestii kryć stosuje się do przepisów niemieckich,żadem ,..robi niemieckie rtg,dna, ale krycie to już polski przepis. Czy tak powinno być?
Jego zarzuty wobec mnie,że ja robię polskie rtg ED czy HD to jest be a niemieckie to tylko cacy,...bo ktoś kupi ode mnie szczeniaka i pewnie zaraz pojedzie na "światówkę" są bzdurne. Większość nabywców nie można zachęcić do wystawiania na Polskich wystawach a co dopiero zachęcić go na "światówkę". Ja ze swojej strony, jako hodowca staram się prowadzić hodowlę uczciwie, wedle swoich możliwości finansowych jak i wedle swojej wiedzy oraz zgodnie z polskim regulaminem ale to wcale nie oznacza,że ja popieram zło.
Czy to oznacza ,że ja jestem gorszym hodowcą niż On bo hoduje na niemieckich owczarkach a ja na polskich owczarkach pochodzących po niemieckich!?
Czy inny zarzut,....,że jakiś owczarek dysplastyczny kryje a nie powinien ale nazwy tego psa nie podaje albo ,że jakaś matka danego reproduktora jest dysplatyczna ale i tu nazwy nie podaje.
Przepraszam Cię, tylko co ja jestem temu winna!? Co ja jestem winna ,że wśród Nas hodowców jest wielu nieuczciwych hodowców,którzy tym uczciwym wstyd przynoszą.Wejdż Agatko na strony co niektórych hodowców i poczytaj jakie dane podają na swoich stronach,że ich owczarki mają korung a nawet nie są członkami SV,że mają wyszkolenie a nie mają itp,..i nawet zamieszczają info na Pedigree...
Wiem,że tak być nie powinno.Skoro tak bronisz tego Pana ,to zapytaj.
Dlaczego nie zapisał się do KON i tam nie przedstawił swoich propozycji!
Czy rozmawiał na temat swojej wizji hodowli ON w Polsce z aktualnym przewodniczącym KON-u.
Zapytaj tego Pan dlaczego w/g jego wizji mamy napychać Niemcom kabzę w euro.
Dlaczego w KON-e ,zrobienie dna czy rtg jest tak drogie? itd i itp...

Cytat:
nie istotne jest czy jakiś pies czy suka powala na kolana - ale istotnym jest, żeby miał pochodzenie z podstawami hodowli czyli znajomością stawów i ED i HD oraz DNA

Jeżeli ja czytam takie zdanie ,to ja się pytam w jakim celu Wolf-Jar prowadzi hodowlę?,..no chyba,że Wolf-Jar nie rozumie co pisze.
Bo ja prowadzę hodowlę po to by uzyskiwać coraz to lepsze potomstwo i prezentować je na wystawach a nie po to by mieć tylko potwierdzenie dna i rtg bo to jest sprawa drugorzędna choć bardzo przydatna.
Tego zdania wyciągam taki wniosek ,że Pan Wolf-Jar hoduje byle co ,byle tylko, to coś miało potwierdzone dna,rtg.
Gratuluje myśli hodowlanej ON.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Nie Lip 24, 2011 2:18 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sądzę że jeśli ten ranking ma być dla wszystkich miłośników ON,powinien uwzględniać wszystkie klasy jakie są na wystawach.
Bo dlaczego brać pod uwagę szczeniaka a bejbika nie?,dlaczego weteran tak a champion i otwarta nie?.
Powinny być brane wszystkie klasy pod uwagę a odpowiednia punktacja za klasę użytkową,za korung,HD,ED,DNA powinna być punktowana wyżej. Byłoby to i uczciwe w stosunku do pozostałych jak i mobilizujące pewnie dla wielu. Sądzę też że wiele pseudo hodowli nastawionych tylko na produkcję usunęło by się w cień a może upadło albo weszło na tą właściwą drogę hodowli. Chociaż swoją drogą zastanawiam się jak będzie rozwiązana sprawa,gdy np. dwa psy zdobędą taką samą ilość punktów ale jeden będzie miał prześwietlenia polskie i polską licencję ten drugi wszystko niemieckie. Czy nie będzie forowanie uprawnień niemieckich?,jak to do tej pory jest na każdym kroku podkreślane.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tora1



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 29
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setka napisał:

Na stronie KON-u, jakiś czas temu ( ok. marca 2011, po zebraniu lutowym ) była informacja ( była i znikła ? ) o prześwietleniach niemieckich , o możliwości ich wykonywania za pośrednictwem Kon-u. Było też podane , że psy mające średnia i ciężką dysplazję ( 4, 5 ), są wyłączone z hodowli i ich potomstwo także.



Agatko !
Widać, że dawno nie byłaś na stronie KON-u...
informacja o której piszesz nadal jest na stronie KON-u (nic nie zniknęło) !!!
"Procedura HD, ED i DNA" (aktualizacja 7 marca 2011r.) znajduje się na stronie KON, w dziale "nowości światowe" jako 11-temat, pod kondolencjami dla pana Gienka Korszka.
_________________
www.kmpankiewicz.pl

Dorota Pankiewicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Pani Grandziocho Smile po co Pani miesza moje pieniądze w temat owczarków przecież tak z niczym się nigdzie nie zajedzie - gdyby iść w stronę kasy to zlikwidujmy wszelkie prześwietlenia po co nabijać kabzę Panu Siembiedzie ? po co są przeglądy i betonowi jak Pani nazwała ZG nabijać kabzę ? Smile pisze Pani pierdoły kierując się kasą. Pewno niedługo jak ktoś uzasadni swoją myśl hodowlaną i powie dlaczego pokrył jakimś psem VA to Pani nazwie go gnojem wywyższającym się no bo jak śmie opisywać czym pokrył skoro inni mają mniej pieniędzy - żenada. Nie wspomnę już o tym, że na tym forum nie idzie rozmawiać o technice własnej hodowli bo zaraz Pani zrówna gościa z błotem bo się wywyższa i poucza tych co 40 lat hodują - żenada.
Ja pisałem o zasadach hodowli dla miłośnika ON – a miłośnik powinien zadbać o wiedzę na temat stawów i DNA własnego psa. Pani Grandziocho płacę za ED HD i DNA w klinice 113 Euro !!!! niech Pani odpuści sobie parę śmiesznych wystaw typu 12 owczarków w katalogu i 113 Euro jest. ED HD i DNA robi się raz w życiu owczarka !!! i po kłopocie nie ma to nic wspólnego z bogactwem kogoś kto spełnia wymogi miłośnika hodowli, a nie polskich przepisów, które się nie zmienią nie ze względu na kasę tylko no to, że byłaby katastrofa w „zawieszeniach” za dysplazję i nie potwierdzonym pochodzeniem.
Opowiem Pani na pytania do „setki” Smile
Do KON-u się nie zapisałem bo nie wiem co to jest za to wiem co to SV i tam się zapisałem. Nawet ładna gazetkę mi przysyłają Smile
Pyta Pani o moją wizję hodowlaną, której nie przedstawiam zarządowi KON-u ????? czy popieranie powtarzam podstaw hodowli ED HD i DNA jest jakąś wizją ???? tym bardziej moją ???? śmieszne do bólu. Niedługo nazwie mnie Pani heretykiem albo że zabobony uprawiam .
Chora jest ta dyskusja – a Pani śmieszne już gadanie o nabijaniu kabzy Niemcom mnie nudzi – niech Pani zobaczy w ilu wystawach Pani uczestniczyła gdzie sędziowali Niemcy i chyba nie za darmo !!!! Dlaczego prezes KON-u SV nabije kasę za sędziowanie na klubówce ? przecież jak Pani piszę Niemcy to polityka, a skoro mamy polskie przepisy to niech sędziują polscy sędziowie wg. Zasady o piękne potomstwo szkoda tylko że ojciec ma dysplazje przodu. Byłoby po polsku tanio i 40 zgłoszonych psów. Niech Pani wyjdzie przed szereg i powie „nie wystawie psa sędziowanego przez Niemca to SV-łowski krwiopijca” Smile
Pani Asiu ratunku niech mnie Pani wykreśli
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ratunek dla "polskiego" owczarka niemieckiego leży w tych co sami z siebie mają legitymację SV (a jest ich bardzo dużo) i robią podstawy do hodowli na nie już światowym poziomie tylko normalnym dla tej rasy. Cieszy mnie fakt że trafia do polski materiał z niemiec może to są dla nich odpady ale i te wygrywają nasze wystawy i są po "zdrowych" rodzicach. Klub i ZG widzi powyższe zjawisko i dobrze że jest w tych kwestiach bezradny, a to zasługa FCI.

Przepisy hodowlane dla danej rasy powinny powstawać w oparciu o "charakterystykę" rasy i dla niej służyć, a nie bo DNA kosztuje to se je pomińmy, ED kosztuje zróbmy tylko tył - pewno niedługo ograniczymy się do oceny uzębienia tylko w górnej szczęce Smile.

Pozdrawiam i żegnam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy aby dobrze zrozumiałeś człowieku co ja napisałam? Zbadaj sobie IQ o ile wiesz co to znaczy.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mateusz



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: Olmonty

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rafale co do Pana posta to proszę zobaczyć ile polskich reproduktorów na klubówce jest wystawianych w klasie otwartej i championów czego się boją?? a ile reproduktorów nie przyjechało przecież mają ipo 1 i powinny swobodnie gryźć?? co do bebików chciałem aby były tylko 4 grupy i niestety ta klasa to czysta loteria... nie da się porównać 1 miejsca z klasy bebików i 1 z klasy młodzików temu proponuje takie rozwiązanie. Co do tej samej średniej hmmm powiem szczerze nie zastanawiałem się co będzie gdy coś takiego się wydarzy może Pan coś zaproponuje??

Pani Agato nie wiem czy czytała zaproponowany wcześniej regulamin ale postarałem się tam jak najdokładniej wszystko wypisać.

Strona niestety nie robi się tak szybko jak myślałem bo informatyk robi ją po kosztach. Od następnego tygodnia będę starał się znaleźć jakiegoś sponsora na drobne nagrody. Tyle z kwestii technicznych.

A mam jeszcze jedno do Pani Haliny jestem ciekaw Pani opinii na temat rankingu może ma Pani jakieś sugestie dotyczące jego. Zresztą nadal bym prosił o Wasze wszystkie sugestie bardzo by się przydały. Pozdrawiam.
_________________
MMateusz Grzywa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż Panie Mateuszu. Odnośnie psów z IPO w klasach otwartych trzeba by zapytać ich właścicieli dlaczego wystawiają w otwartej a nie w użytkowej. Dlatego ja uważam że psy w klasach użytkowych powinny być dodatkowo premiowane. Natomiast nie mam pojęcia jak potraktować dwa psy z identyczną ilością punktów ,ale z różnymi uprawnieniami tzn jeden z polskimi a drugi niemieckimi. Nasuwa mi się myśl ,że najsensowniejszym byłaby lokata równorzędna.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku,z całym szacunkiem dla Pana osoby,ale chyba się Pan czegoś naćpał,albo nie wiem co. Nie zauważyłem na tym forum żeby ktoś był przeciwny badaniom DNA HD ED czy korungu,albo szkoleniu. Chodzi o to że dlaczego nie można robić tego w Polsce. Pan ma blisko do granicy,OK. albo akurat ma Pan kaprys żeby Pana pies miał to wszystko zrobione w niemczech,proszę bardzo, Pana wola,ale jest grupa ludzi którzy nie mają już tak blisko i już nawet pomijając koszty tych badań plus koszty podróży to jest jeszcze coś takiego jak czas,który też jest cenny. Czy Polskie DNA będzie gorsze od tego zrobionego w Niemczech?,czy Polskie IPO jest gorsze niż SCHH?
A jeśli chodzi o ten zdrowy odpad z Niemiec,to ja szczerze wolę nasze Championy,bo one też są zdrowe,tyle że ich badania i szkolenia nie są niemieckie,a przy okazji są wyhodowane u nas.
Panie Marku nie ma co się denerwować i unosić,a przy tym atakować innych. Prszę zauważyć co się dzieje w Polskich hodowlach. Coraz więcej hodowców robi te wszystkie badania o których Pan ciągle pisze,i to bynajmniej nie z przymusu a własnej woli. Za kilka lat będzie to tak oczywiste że wszyscy będą to robić i nikomu nawet nie przyjdzie do głowy żeby nie robić tego. Ktoś kto nie będzie robił tych rzeczy prędzej czy później odpadnie,bo nie będzie miał szansy zaistnieć. Więc spokojnie
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pon Lip 25, 2011 7:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rafale z całym szacunkiem dla Pana ale chyba Pan tu czegoś nie rozumie Smile Po pierwsze jak nie kasa to dojazdy itp. Ja nie "walczę" na tym forum do prześwietleń w niemczech (choć jakość prześwietleń, sprzęt, badania przed uśpieniem to jak nasze i ich drogi )przecież HD można zrobić w polsce i wysłać do SV ale dlaczego jak ktoś robi prześwietlenia w polsce traci na dojazd, usypia psa i nie robi ED ? Przecież w polsce można zrobić i ED i HD i DNA bez kosztów robienia tego w niemczech - a i tak się tego nie robi zatem pisanie, że ktoś ma do granicy daleko nie zmienia postaci rzeczy Smile
Pisze Pan, że nasze championy też są zdrowe - na jakich danych Pan operuje z tego co wiem nie ma takich danych to raz, dwa jak można sądzić, że są zdrowe jak nie maja zrobionych prześwietleń przodów ?

Ma Pan rację, że ci co nie robią podstaw do hodowli sami kiedyś odpadną a ci co robią podstawy robią to sami z siebie zatem po co Klub ON w Polsce, po co następna niereformowalna instytucja pobierająca składki członkowskie? Uważam, że nie ma co rozwijać tematu gdyż każdy co chce zarabiać na ON i wie, że jego pies ma dysplazje ED skorzysta z polskich przepisów. Aż dziw bierze, że podstawą ilości zgłaszanych psów na nasze wystawy uzależniony jest od sędziów niemieckich. Ciekawi mnie czy na klubówce będą psy mierzone a chyba w polskich przepisach też są dane odnośnie wzrostu itd.
I na koniec ja się nie denerwuje i nie unoszę - kiedy bym nie napisał zróbmy ED HD i DNA jako komplet zostaje atakowany bo mam kasę bo mam blisko do granicy bo mam wizję itp. Dziw bierze, że w naszym kraju można pisać - cytuje "miech każdy hoduje jak chce" przecież sam ten tekst pokazuje problem i stan rzeczy. Dobrze, że klub ON nie ustala przepisów drogowych bo moi rozmówcy pisali by "niech każdy jeździ jak chce" co by było wtedy na drogach ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 25, 2011 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tora1 napisał:
setka napisał:

Na stronie KON-u, jakiś czas temu ( ok. marca 2011, po zebraniu lutowym ) była informacja ( była i znikła ? ) o prześwietleniach niemieckich , o możliwości ich wykonywania za pośrednictwem Kon-u. Było też podane , że psy mające średnia i ciężką dysplazję ( 4, 5 ), są wyłączone z hodowli i ich potomstwo także.



Agatko !
Widać, że dawno nie byłaś na stronie KON-u...
informacja o której piszesz nadal jest na stronie KON-u (nic nie zniknęło) !!!
"Procedura HD, ED i DNA" (aktualizacja 7 marca 2011r.) znajduje się na stronie KON, w dziale "nowości światowe" jako 11-temat, pod kondolencjami dla pana Gienka Korszka.


Dzięki Dorotko ! Faktycznie jest !!!
Na strone KON-u zagladam b. często. Temat widziałam, a potem już nie, został zepchnięty przez nowe info. Do głowy mi nie przyszło szukać tego w "nowościach światowych" - no, ale mogłam pomyśleć !!! - tam tez są info np. z zawodów w Chinowie. Very Happy Ale cieszę się , że przynajmniej z moją pamięcia mniej więcej jest ok. - dobrze zlokalizowałam w czasie Laughing
podaję link:
http://www.owczarek-niemiecki.com/index.php?option=com_content&view=article&id=132:procedura-hd-ed-i-dna&catid=8:nowoci-wiatowe&Itemid=3

Jak widać, koszty zrobienia kompletu badań nie są takie wysokie + składka KON - 30 zł + koszt dojazdu do Wrocławia ( można połaczyć ze zwiedzaniem okolicy lub wziąć kilka psów - koszty sie rozłożą ). A jak sie usypia psa dla prześwietlenia tyłu, to grzechem jest nie zrobienie za jednym zamachem i przodu ! , co z tego , że nie trzeba. Dla siebie to się robi !

Rafał Ch. pyta:
"Czy Polskie DNA będzie gorsze od tego zrobionego w Niemczech?,czy Polskie IPO jest gorsze niż SCHH? "
- w Polsce nie ma bazy porównawczej, jest dopiero tworzona, ale przecież można pobrać w Polsce i wysłac do SV, jeżeli chodzi o ED, HD to Niemcy stosują trochę ostrzejsze kryteria . IPO nie jest gorsze od Schh - jeżeli jest robione zgodnie z przepisami ( ślady, zaznaczanie przedmiotów , posłuszeństwo - właściwe przeszkody, aportowanie, wysyłanie naprzód, puszczanie w obronie, nie trzymanie za łańcuszek itp ) - a ze znajomością przepisów u nas różnie bywa Laughing
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lip 25, 2011 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumie, jak ktos nie ma finansow i nie hoduje wedlug SV. Jest to ok. Ale dla czego nie robi polskiej licencji hodowlanej?????? Dlaczego nie szkoli sie swoich suk??? ? Dla mnie jest tu jednoznaczna odpowiedz: Bo sie ludzia nie chce. Bo dlaczego sie starac, meczyc i wydawac jak mozna tez najlatwiejsza linia oporu isc.

Na wystawie w Miliczu byla obok körungu tez licencja polska organizowana. w I co bylo? stawily sie moze 2/3 psy.

W tym roku na jesien tez ma byc organizowana licencja polska i wedlug mnie to przyjedzie znow tylko garstka osob.
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pon Lip 25, 2011 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Patrycjo proszę mi wierzyć że jeśli nie będzie możliwości organizowania przeglądów,egz.IPO czy korungu poza oficjalnymi imprezami,to wtedy nie bedzie 2,3 ,tylko kilkanaście. Ale puki co są organizowane po cichu tego typu egzaminy a papiery załatwia się w krzakach albo przy piwku. A może warto byłoby podać do oficjalnej wiadomości listę psów/ suk które mają IPO i korungi,wtedy by się okazało czy aby wszystkie zdawały oficjalnie i kto to widział.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rafale, aleś Pan przyfasolił ! albo pomyłka, albo ja może nie zrozumiałam. Czy naprawdę Pan wierzy, że jak będą lokalne egz IPO, korugi, licencje polskie ( tzn poza oficjalnymi imprezami , jak Pan raczył napisać ) to będzie do nich przystępowało więcej psów.
Nie wiem jak gdzie indziej, ale w Warszawie działa kilka prywatnych ( autoryzowanych przez ZKwP ) placów szkoleniowych i na nich są organizowane egz. PTT, IPO1,2 - jak sie zbierze grupa chętnych, skończy się kurs itp. - do IPO przystępuje niewiele psów , w porywach kilka na 1 i 2 łącznie, i nie tylko ON-ki.
Przeglądy organizuje ZKwP i tu zawsze jest więcej psów - kilkanaście czy więcej ( tez różnych ras, ale przeważają ON-ki ) - dostaje się tu wszak uprawnienia hodowlane.

Możliwość zdawania korungu, czy tez polskiej licencji hodowlanej przy okazji dużej , popularnej wystawy owczarkarskiej to dobry pomysł. Przecież i tak się jedzie na wystawę , wiadomo kiedy będzie , można wszystko zaplanować. A i tak przystępuje do kerungu kilka psów, a do polskiej licencji jeszcze mniej. Dlaczego????? Może Pan mi podpowie przyczyny takiego stanu rzeczy ?

Informacja o keorunu była zawsze podawana przy okazji info o wystawie ( we Wrocławiu, Rybniku, Świerklańcu, Brzesku ). Więc każdy wie kiedy i gdzie. Można przyjechac i oglądać. Pamiętam, 2 lata temu w Świerklańcu była spora grupka widzów, w tym roku trochę mniej , zapewne z racji obrzydliwej pogody która była.
Powinnam mieć zdjęcia sprzed 2 lat które robiła Aneta ( ale koszmarnie wyszłam, więc ew. tylko na priva i po fotoszopie Laughing )
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agata kocham Cie Very Happy Wink Rolling Eyes .
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group