Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wystawa Klubowa ON 2012
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setka napisał:
Na Jacentusie pojawił się bardzo ciekawy komentarz powystawowy Organizatora wystawy , Pana Marcina Misia

http://www.jacentus.com/jacentus_serwis/wystawy12/wystawa_2012_156.html
( pod Komentarzem Jacentusa )

No ciekawe. Szkoda że wywołani do tablicy nie odniosą się do tego. Dobrze by było gdybyśmy mogli poznać stanowisko drugiej strony
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ch. napisał:
setka napisał:
Na Jacentusie pojawił się bardzo ciekawy komentarz powystawowy Organizatora wystawy , Pana Marcina Misia

http://www.jacentus.com/jacentus_serwis/wystawy12/wystawa_2012_156.html
( pod Komentarzem Jacentusa )

No ciekawe. Szkoda że wywołani do tablicy nie odniosą się do tego. Dobrze by było gdybyśmy mogli poznać stanowisko drugiej strony


A jakie ty chcesz poznac stanowisko drugiej strony???? Ze co? Ze niby nie bylo 6 sedziow za ktorych trzeba bylo placic? A moze byla impreza integracyjna tylko nikt na nia nie przyszedl? A moze to, ze wcale sami sie nie bawili z "ulanska fantazja" (ja bym tam ulanow nie obrazala).Albo, ze kolesiostwa niby nie bylo? Mozna by tak jeszcze dlugo wymieniac. Kto byl to widzial ten cyrk, to widowisko! Skandal!!
Ja osobiscie sie wstydze za ten godny ubolewania zarzad przed Panem Marcinem.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Joanna Kost



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 395
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam ten artykuł i przede wszystkim jest mi przykro... ale nie wiem, czy to nie za mało; w końcu jako członek KON-u powinnam mieć wyrzuty sumienia za takie potraktowanie człowieka, przez tych, którzy mnie reprezentują. Od dawna chodzą słuchy, że źle się dzieje w klubie, ale ludzie mają to do siebie, że lubią narzekać, wyolbrzymiać, a tu proszę - w rzeczywistości jest jeszcze gorzej. To, co sama widziałam, plus relacja pana Marcina znakomicie się uzupełnia; i on i my zostawiliśmy potraktowani jak przysłowiowa "ziemia do kwiatów"...
_________________
www.kostgallery.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też byłem i też widziałem. Brawos ja mam świadomość że nikt z zarządu nie zabierze głosu w tej przykrej sprawie,bo nigdy nikt nie zabierał jak do tej pory. Nie zmienia to faktu że byłoby dobrze chociaż w kilku zdaniach napisać dlaczego tak się stało,dlaczego tak potraktowano tego Pana. Albo chociaz powiedzieć Przepraszamy,coś nam nie wyszło( w zasadzie prawie wszystko)Smile
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest oświadczenie na stonie KON-u...
( Panie Rafale, chyba specjalnie dla Pana, taka szybka reakcja Smile , wyników nadal niet Smile )

http://www.owczarek-niemiecki.com/



OŚWIADCZENIE

Na stronie Pana Jacka Żydzika WWW.jacentus.com ukazał się list Pana Marcina Misia szkalujący Zarząd Klubu Owczarka Niemieckiego i sędziów oceniających psy na Wystawie Klubowej w Krasnymstawie.

Zarząd Klubu stanowczo zaprzecza nieprawdziwym informacjom podawanym przez Pana Marcina Misia i podejmie stosowne kroki w celu oczyszczenie dobrego imienia Klubu, Członków Zarządu i Sędziów Związku Kynologicznego w Polsce.

Niniejszym informujemy, że Pan Marcin Miś nie był współorganizatorem Wystawie Klubowej w Krasnymstawie, choć musimy wspomnieć, że jako podmiot gospodarczy pod nazwą MARCIN MIŚ EVENTS, miał pierwotnie wystąpić jako główny organizator i sponsor wystawy w Białce, koło Krasnystawu, oferując kwotę 30-40 tysięcy złotych. Oprócz wielu atrakcji na imprezie dla uczestników wystawy miał grać zespół BRACIA.

Pan Marcin Miś czynił starania o organizację wystawy na długo przed Wystawą Klubową w Wasilkowie w 2011 roku. Deklarację swoją potwierdził pisemnie przysyłając pismo do Klubu z datą 25 października 2011. W odpowiedzi otrzymał propozycję warunków do umowy wiążącej Klub z MARCIN MIŚ EVENTS w zakresie przeprowadzenia Wystawy Klubowej. Pan Marcin Miś został zaproszony na Zebranie Zarządu Klubu w dniu 26 listopada 2011 gdzie uzgodniono szczegóły organizacyjne. Wtedy to poinformował nas, że wystawa odbędzie się nie w Białce lecz w samym Krasnymstawie, na terenie boisk MOSiR. Niestety już w dniu 29 listopada 2011 przysłał nam pierwsze pismo, w którym warunkował podjęcie się organizacji wystawy poznaniem obsady sędziowskiej. Ponieważ Zarząd Klubu kończył swoją kadencję, zdecydowano, że obsada sędziowska miała zostać ustalona po wyborach w marcu 2012. W kolejny piśmie z 8 grudnia 2012 Pan Marcin Miś podał nowe warunki współpracy. Uzależnił podjęcie się organizacji pod warunkiem obsady sędziowskiej złożonej z sędziów niemieckich. Członkowie Zarządu odczuli wrażenie, że cała oferta Pana Marcina Misia jest bardzo mało wiarygodna i jest on wyłącznie zainteresowany zrobieniem interesu na gastronomii. Klub Owczarka Niemieckiego nie mógł sobie pozwolić warunki postawione przez MARCIN MIŚ EVENTS i wystosował pismo z oświadczeniem o rezygnacji z jakiejkolwiek współpracy.

Po konsultacjach z Zarządem Oddziału Lublin i członkami sekcji ON z tego Oddziału zdecydowano się na organizację wystawy klubowej we własnym zakresie w Krasnymstawie. Głównej roli organizatora podjął się Pan Daniel Szewczuk, członek sekcji ON w Lublinie, mieszkaniec Krasnystawu, przy współpracy z innymi członkami sekcji ON.

Nie znamy powodu na podstawie, którego Pan Marcin Miś określa siebie jako JEDYNEGO ORGANIZATOR WYSTAWY, jak też pozwala sobie komentować obsadę sędziowską, zachowanie osób, szczegóły organizacji, liczbę zgłoszeń itd.

Zarząd Klubu Owczarka Niemieckiego rozważa wystąpienie na drogę sądową o zniesławienie Członków Zarządu i Sędziów ZKwP w liście Pana Marcina Misia opublikowanym na stronie WWW.jacentus.com.



W załączeniu do oświadczenia znajduje korespondencja z MARCIN MIŚ EVENTS.

Pisma Pana Marcin Misia do KON
Pismo Miś Events
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo podoba mi sie to zdanie "cała oferta Pana Marcina Misia jest bardzo mało wiarygodna i jest on wyłącznie zainteresowany zrobieniem interesu na gastronomii."

Zapewne z ulanska fantazja.

Interes to zrobil KON a przy okazji nas w konia! I do tego wszystkiego za nasze pieniadze!!!
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setka napisał:
Jest oświadczenie na stonie KON-u...
( Panie Rafale, chyba specjalnie dla Pana, taka szybka reakcja Smile , wyników nadal niet Smile )

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Dziękuję. To może jeszcze o coś poproszę Very Happy
A tak na poważnie ,to ciekawie to wygląda. Warto znać zdanie obydwu stron i wtedy dopiero wyciągnąć właściwe wnioski.
Szkoda że nadal nie wiemy dlaczego było aż tylu sędziów,dlaczego testy wyglądały tak a nie inaczej. Itd.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie !!!!
KTO ORGANIZOWAŁ WYSTAWĘ KLUBOWĄ ?????
z różnych komunikatów, oświadczeń wyłaniają się różne osoby ..... o co chodzi ????
na str KON- u wydaje mi się , że jest odpowiedź .

cyt. "Tegoroczna Wystawa Klubowa organizowana przez Klub Owczarka Niemieckiego KON odbędzie w Krasnystawie w województwie lubelskim."

http://www.owczarek-niemiecki.com/index.php?option=com_content&view=article&id=76:sowo-wstpne&catid=10:wystawa-klubowa&Itemid=34
ale czy możemy być tego pewni ????? czy oni wiedzą co piszą ????
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ch. napisał:
setka napisał:
Jest oświadczenie na stonie KON-u...
( Panie Rafale, chyba specjalnie dla Pana, taka szybka reakcja Smile , wyników nadal niet Smile )

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Dziękuję. To może jeszcze o coś poproszę Very Happy
A tak na poważnie ,to ciekawie to wygląda. Warto znać zdanie obydwu stron i wtedy dopiero wyciągnąć właściwe wnioski.
Szkoda że nadal nie wiemy dlaczego było aż tylu sędziów,dlaczego testy wyglądały tak a nie inaczej. Itd.



Panie Rafale, proś o co Pan chcesz Laughing

Ale na te pytania postawione przez Pana chyba nikt nie zna odpowiedzi ..... wie Pan jak jest , takie uwarunkowania .... przykro mi bardzo .... Wink
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawa korespondencja między Panem M. Misiem a KON-em !
Jak na człowieka nie związanego ze środowiskiem , świetnie orientuje się ,że sędziowie polscy nie zapewnią " odpowiedniego prestiżu "

http://www.owczarek-niemiecki.com/pisma_Marcina_Misia_do_KON.pdf

..... i ma człowiek rację !!!!!!!
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2012 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie testów !!!!!

Pozwolę sobie wstawić link do pracy eksterierka , pies wyszkolony, wychowany....., nie lata jak wariat wokół pozoranta - pasja pracy jest ! - inaczej by tak nie robił ..... Smile)))) To tylko IPO 3 cz. C - ale czołówka jak na testach , prawie Smile)))

NIe sa to testy na klubówce , ale może do takiej pracy należy dążyć ????

http://www.youtube.com/watch?v=aCtftqKEXdI&list=UU7M1G9bLhwpFbPt6XWDQkwQ&index=2&feature=plcp
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kenzo



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Wrz 23, 2012 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie ,czy organizatorem wystawy klubowej zgodnie z regulaminem wystaw klubowych nie powinna być Klubo Komisja przy ZG przy POMOCY KONu ? pytam bo wszędzie czytam ze to KON był jej wyłącznym organizatorem .Jezeli tak to jaką rangę miała wystawa w Krasnymstawie ,pamietamy przecież czasy kiedy były dwie wystawy jedna organizowana przez Klubo Komisje i druga przez KON Jeżeli to była wystawa organizowana przez KON to czy oceny z tej wystawy będą się liczyć do hodowli tak jak z wystawy miedzynarodowej , bo te organizowane przez Klubo Komisję się liczyą W tej chwili w zarządzie Klubo Komisji i KONu zasiadają te same osoby dziwi więc tłumaczenie tego typu że nie podajemy obsady sędziowskiej ponieważ czekamy do wyborów ,czyli co ? jak nas wybiorą to my jako KON będziemy ustalać obsadę a jak nie to też my ale juz jako Klubo Komisja która ma do tego regulaminowe prawo nie zwracjąć uwagi na wbory w KONie ,bardzo sprytne zagranie
_________________
Waldemar Łodziński
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2012 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny głos w sprawie organizacji Wystawy Klubowej .... Smile

http://www.jacentus.com/jacentus_serwis/wystawy12/wystawa_2012_156.html

( pod komentarzem p.M. Misia )
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Chakra



Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 31
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2012 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wkleję swoją wypowiedź z innego forum, z opóźnieniem, ale miałam problemy z netem, jest tu parę spraw które juz zostały poruszone na tym forum, więc się powtórzę:

Dla mnie przykładem sędziowania jest suka na 2 pozycji krótkowłosa... W poprzednich klasach sędzia podkreślał pigment, opowiadał jak to teraz trzeba na to zwracać uwage itd, po czym taka żółta suka awansuje i ostatecznie ląduje na 2 pozycji i dostaje VA!!! Jej córka ( jasna ) chodzi ostatnia!!!
Przy czym przy opisie pomija się pigment a przy kolejnej suce (VA3) podkreśla się że ma dobry pigment!!!!!
Gdzie tu logika????
Przy długowłosych z kolei suka Rieke która jako jedyna długowłosa z Polski zalicza testy ma wszystko ( IPO, korung DNA ED,HD ) nie dostaje VA ????
Jaki to kierunek wyznaczają nam sędziowie???
Podobnie na testach, psy ze świetnym chwytem spokojnym pilnowaniem dostają 3 na równi z psami wiszącymi 1 ząbkiem na rękawie, puszczające za kolejną komendą i podgryzające rękaw mają 3 !!!
Żenada...
Ale czego tu się spodziewać skoro sędzia prób pracy wybiera jako bardziej prestiżową wystawę krajową zamiast światówki, to jakie może mieć pojęcie o punktacji za testy, pozatym czy miały być punkty?

Podobno przykład idzie z góry, więc jako początkujący owczarkarz jakie mam wyciągnąc wnioski? Sędzia spełnia miminum hodowlane i dlatego taki pies jest zwycięzcą kl.użytkowej!!!

Do tego organizacja z 6 ringami ... Bałagan, ludzie biegający między nimi, mnóstwo niepotrzebnych nerwów, że się nie zdąży pokazać psa bo na innym aktualnie trwa prezentacja innej klasy...
Jakoś w zeszłym roku obeszło się bez tylu ringów i sędziowanie szło bardzo płynnie, tu podobno chcieli przyśpieszyć i tak przyśpieszyli że nie zdążyli zrobić konkurencji reproduktor i potomstwo...
przez to przeniesienie na niedzielę niektórzy rozjechali się do domów i 2 psy nie miały kompletu grupy...

do tego dowiedziałam się od sędziego że NIE JEST TO WYSTAWA HODOWLANA!!!! - usiadłam

Wieczorem organizatorzy nie zorganizowali żadnego wieczorku, żadnego poczęstunku, każdy się rozjechał w swoim kierunku...
Przecież to największe święto owczarkarzy!!!! Jak to jest że na zwykłych wystawach spotkania są organizowane jest zabawa, a tu na tej NAJWAŻNIEJSZEJ nic się nie działo???
To dobrze że sami owczarkarze potrafili zadbać o miłe spędzenie wieczoru w fantastycznym towarzystwie, ale mimo to pozostał niesmak...

Nie wspomnę już o sanitariatach... Zeby nie można było nawet rąk umyć???? 3 toalety, na tylu ludzi!!! nie wspomnę o koszach na śmieci których przy ringu nie było wcale!!!

Tyle z mojego punktu widzenia, na szczęscie atmosfera od zeszłego roku była o niebo lepsza czuło się więcej serdeczności a mniej zawiści i niezdrowych emocji i mam nadzieję że w przyszłym roku będzie lepiej pod względem organizacyjnym i że będzie więcej zgłoszonych psów i suk do klasy użytkowej, bo 20 + 6 suk i 21+4 psów to nie jest powalająca ilość w porównaniu np z młodzieżą gdzie było zgłoszonych suk 28+5 i psów 22+4 ( sędzia??? )

Każdy sobie sam wyciągnie wnioski.

Godne pochwały jest to,że zostały docienione wyniki polskich psów długowłosych na światówce ZWYCIĘZCÓW klas użytkowej i juniorów tym bardziej że są to psy z POLSKIMI PRZYDOMKAMI, ładne pamiątkowe tabliczki szkoda tylko że z błędem tejże hodowli !!!!! i w nazwisku hodowców!!!!!!
_________________
Sylwia Orzechowska
http://www.chakville.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2012 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze Sylwia, ze przypomnialas o co w tym wszystkim chodzi bo juz myslalam, ze bedziemy roztrzygac czy pam Mis byl organizatorem czy tez nie Laughing Laughing Laughing.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group