Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wystawa Klubowa ON 2012
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2012 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na str. KON- u pojawiły się oficjalne wyniki

http://www.owczarek-niemiecki.com/index.php?option=com_content&view=article&id=234:zgoszenie-udziau-w-wystawie-klubowej-krasnystaw-2012&catid=10:wystawa-klubowa&Itemid=34
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 12:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W wynikach podanych na stronie KON-u też są małe błędy. Chociażby w kl młodzieży suk krótkowłosych, Pani Beata Kalisz raczej nie mieszka w Tomaszowie Lub. i Pan Piotr Bożko chyba też. Może to bzdurka ale mnie by to przeszkadzało.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale to zapewne wina pana Misia....
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Qualle



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 95
Skąd: Rzeczenica

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ch. napisał:
W wynikach podanych na stronie KON-u też są małe błędy. Chociażby w kl młodzieży suk krótkowłosych, Pani Beata Kalisz raczej nie mieszka w Tomaszowie Lub. i Pan Piotr Bożko chyba też. Może to bzdurka ale mnie by to przeszkadzało.

W tej samej klasie pominięto także 4 miejsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarzad Klubu zostal przez nas (w kazdym razie przez wiekszosc z nas) hodowcow, owczarkarzy wybrany w demokratycznych wyborach. Prosze bardzo jak ladnie nam podziekowal za zaufanie jakim go obdarzylismy. Sprezentowal nam, wystawe klubowa, ktora jest najwazniejsza wystawa dla nas hodowcow w roku. Nie bylismy nawet godni siedziec przy "jednym" stole.
Dla nas nie warto bylo robic zadnego spotkania integracyjnego. Sami za to o siebie zadbali. Pokazali ignoranctwo, kolesiostwo, brak poszanowania dla swoich wyborcow!!! Brawo!!!
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2012 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Brawosie zarząd klubu wybrał się sam z członków, którzy się nimi stali na ostatni dzień wpłacając składki Smile ale to nie problem - Czytam sobie te wywody odnośnie naszej klubówki i zacznę od tego, że ja raczyłem się klubówką włoską bo to była klubówka Smile.
Tam zjechało się rzeczywiście wszystko co najlepsze, a u nasz wszystko co mamy Smile Nie chcę oceniać jakości psów z naszej klubówki bo ni jak się ma do jakości włoskiej klubówki ale odniosę się do naszego VA 1 którym zostaje pies, który swym wiekiem powinien mieć synów już "chyba" w użytku, a nie było z tego co wiem żadnego potomka Smile Dziwie się Panu sędziemu, że dopiero po tylu latach ten pies jest przez niego wytypowany do miana "szanowni członkowie klubu kryjcie właśnie nim" Skoro wystawa klubowa jest wystawą hodowlaną to albo mała gafa albo żart albo......

Odnośnie Pana Misia - rozmawiał ze mną zanim podjął decyzję o organizowaniu klubówki. Rozmowa była następująca Panie Marku co trzeba zrobić żeby wystawa była super ? Ja mu odpowiedziałem i on widać poszedł do władz klubu z propozycją - czytając odp. zarządu klubu widać, że klub nie chciał klubówki w stylu włoskim, a w naszym stylu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2012 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, oczywiscie masz racje z tym zarzadem. Mialam na mysli ludzi, ktorzy przeszli w wyniku naszego glosowania Wink
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern


Ostatnio zmieniony przez brawos dnia Pią Wrz 28, 2012 7:38 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2012 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że mam rację Smile problem jednak tkwi w tym, iż chyba we wszystkim co napisałem mam rację Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda że nasza tegoroczna klubówka była cienka. Ale czy aby winę za to ponosi tylko KON?,a co z oddz. Lublin który się podjął organizacji takiej wystawy?. Białystok spisał się na medal i tam akurat było widać kto jest organizatorem. Nie chcę tu bronić działaczy KON-u ale jeśli mówimy tu o jakichś niedociągnięciach to raczej pytajmy o to członków o/ Lublin którzy to podjęli się organizacji. Miejsce podobno wybrał właśnie Pan Miś. Moim zdaniem fajne ale klubówka powinna być na jakimś stadionie z trybunami żeby można było wygodnie usiąść i obserwować to co się dzieje na płycie.
Co do naszego pogłowia. Pan Marek pisze że na włoską zjechało co najlepsze u na naszą wszystko co mamy. Nie wiem jak mam to rozumieć. Mamy jakie mamy,kto chce przyjeżdża kto nie chce nie przyjeżdża. Są kraje w których są lepsze psy i takie w których są gorsze. Raz tylko byłem na światówce i tam też widziałem takie dziadostwo że zastanawiałem się gdzie ja jestem czy aby trafiłem we właściwe miejsce. Hodowla to poprawianie rasy i dążenie do osiągniecia coraz lepszych wyników. A to proces na długie lata. Można oczywiście pojechać do Niemiec i spróbować kupić coś wartościowego ale warunek że ma się pokaźną sumkę na koncie. Albo sukcesywnie poprzez właściwy dobór i sumienną selekcję samemu osiągnąć zadowalające wyniki. Jak widać w Polsce mamy wielu hodowców którzy mają naprawdę piękne zwierzęta,tylko nasza polska zawiść nie pozwala nam aby docenić wyniki kolegi.
Z tym naszym VA albo raczej DW(dosk. wyróżniony),to nie do końca jest tak jak to wygląda. Bo znowu życie pokazuje coś zupełnie innego. Jak pies ma cokolwiek pokazać jak nikt nie kryje polskimi psami swoich suk.
Niemiecki lepiej brzmi i więcej można za szczeniaka wziąć. Niestety tak to wygląda.Zwycięsca z tamtego roku,naprawdę bardzo ładny pies. Ile suk pokrył,żałuję że nie zapytałem kolegi Piotrka Szklarskiego,ale obawiam się że niewiele. A szkoda. I wszystkie wymagane uprawnienia posiada niemieckie. No i temat sędziów. Pewnie byłoby dużo więcej zgłoszonych psów,a może i nie koniecznie,bo patrząc po twarzach to hodowcy |Ci z największymi osiągnięciami dopisali w większości. Ale nasuwa się pytanie jeśli nie polscy sędziowie nie będą sędziować na naszych wystawach to gdzie mają nabrać wprawy w sędziowaniu?, przed telewizorem czy komputerem śledząc filmy ze światówek?
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rafale a co ma Lublin do sedziowania, co ma do 6 sedziow zaproszonych na klubowke a moze to oddzial Lublin dobrze sie bawil na kolacji tylko ze soba????? Mozna by jeszcze dlugo wymieniac!!! Dla mnie oddzial Lublin nie mial nic wspolnego z tym kompromitujacym balaganem na klubowce!!!!
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ch. napisał:
Ale nasuwa się pytanie jeśli nie polscy sędziowie nie będą sędziować na naszych wystawach to gdzie mają nabrać wprawy w sędziowaniu?, przed telewizorem czy komputerem śledząc filmy ze światówek?


Wprawe to mozna nabrac rzucajac pilka do kosza!!!
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To najsłabsza klubówka na jakiej byłem. Ale nie do końca wierzę że to tylko zasługa KON-u.A ilość sędziów?. No cóż,może właśnie chodzi o to żeby mieli możliwość sędziować większe wystawy?. Nie wiem. Jak dla mnie wystarczyło by 3-ech,4-ech sędziów ale było 6-u. Tak naprawdę to nie ilość sędziów mi się nie do końca podoba ale organizacja wystawy. Ale kto ma rację?,myslę że każdy po trosze.
Wracając do poprzedniej klubowej,org. o/Białystok i w trakcie wystawy Panowie Gęsinowscy i jeszcze kilka osób z tamtego oddziału byli widoczni cały czas ,natomiast na tegorocznej widziałem tylko osoby z KON i nikogo więcej,czyli o/ Lublin a raczej członkowie troche może nie dopisali?
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rafale pisze Pan, że był Pan na światówce i widział Pan kojoty i Ok tam też są kojoty ale miejsca Pan nie mógł pomylić chyba, że w niedziele Pan wracał do domu, a właśnie wtedy są pierwsze ringi i tam nie da się nie widzieć jak mogą wyglądać owczarki Smile Na naszej Klubówce był pies w użytku Fritz, który pokazał grupę i to grupę gdzie dzieci chodziły na dobrych lokatach i to ten pies powinien wygrać klubówkę z palcem w dupie chociażby za ten fakt !!!! a wygrał pies który nic nie pokazał !!!! jest to zaprzeczenie samego istnienia klubu rasy, który to powinien propagować to co daje, a nie to co ,co roku sobie aby przyjedzie Smile
Powiem Panu tak jak już wielokrotnie pisałem na tym forum - niestety rasa owczarek niemiecki w hodowli nie jest tania i nic na to nie poradzimy !!! dużo suk jedzie do niemiec kryć czołowymi psami i co z tego jak jadą suki bez wyszkoleń bez DNA bez "Koryngu" bez ED !!!! lub same z siebie nic nie dadzą bo zaplecze jest tzw. nasze polskie - wcale dużo lat nie jest potrzeba żeby coś zmienić potrzeba jest zmienić zasady hodowli !!!! Niech Pan zobaczy jak włosi mocno depczą SV po piętach, a dlaczego bo hodują na ich zasadach może kosztownych ale eliminujących "słabe osobniki" Co Pan powie na tych co nie mają środków na DNA, korung, ED a mają 750 Euro na pokrycie dobrym psem w niemczech ???? przecież koszty to tylko wymówki do tego czego suka na warunkach SV nie byłaby w stanie spełnić !!!!
Wracając do klubówki - skoro już musi wygrać dany pies a nie pokazał grupy lub nie ma wszystkiego w papierach to niech będzie V1 a nie VA1 bo to kpina z korzystania skrótu VA Smile
Nasi sędziowie to starzy sędziowie większej wprawy już nie posiądą Smile a i niech sędziują nawet klubówkę ale na precyzyjnych jednolitych zasadach, a nie jak im się podoba !!!!! i tu jest problem


Ostatnio zmieniony przez Wolf Jar dnia Sob Wrz 29, 2012 8:59 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
anuke



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 64
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ch. napisał:
To prawda że nasza tegoroczna klubówka była cienka. Ale czy aby winę za to ponosi tylko KON?,a co z oddz. Lublin który się podjął organizacji takiej wystawy?. Białystok spisał się na medal i tam akurat było widać kto jest organizatorem. Nie chcę tu bronić działaczy KON-u ale jeśli mówimy tu o jakichś niedociągnięciach to raczej pytajmy o to członków o/ Lublin którzy to podjęli się organizacji. Miejsce podobno wybrał właśnie Pan Miś. Moim zdaniem fajne ale klubówka powinna być na jakimś stadionie z trybunami żeby można było wygodnie usiąść i obserwować to co się dzieje na płycie.
Co do naszego pogłowia. Pan Marek pisze że na włoską zjechało co najlepsze u na naszą wszystko co mamy. Nie wiem jak mam to rozumieć. Mamy jakie mamy,kto chce przyjeżdża kto nie chce nie przyjeżdża. Są kraje w których są lepsze psy i takie w których są gorsze. Raz tylko byłem na światówce i tam też widziałem takie dziadostwo że zastanawiałem się gdzie ja jestem czy aby trafiłem we właściwe miejsce. Hodowla to poprawianie rasy i dążenie do osiągniecia coraz lepszych wyników. A to proces na długie lata. Można oczywiście pojechać do Niemiec i spróbować kupić coś wartościowego ale warunek że ma się pokaźną sumkę na koncie. Albo sukcesywnie poprzez właściwy dobór i sumienną selekcję samemu osiągnąć zadowalające wyniki. Jak widać w Polsce mamy wielu hodowców którzy mają naprawdę piękne zwierzęta,tylko nasza polska zawiść nie pozwala nam aby docenić wyniki kolegi.
Z tym naszym VA albo raczej DW(dosk. wyróżniony),to nie do końca jest tak jak to wygląda. Bo znowu życie pokazuje coś zupełnie innego. Jak pies ma cokolwiek pokazać jak nikt nie kryje polskimi psami swoich suk.
Niemiecki lepiej brzmi i więcej można za szczeniaka wziąć. Niestety tak to wygląda.Zwycięsca z tamtego roku,naprawdę bardzo ładny pies. Ile suk pokrył,żałuję że nie zapytałem kolegi Piotrka Szklarskiego,ale obawiam się że niewiele. A szkoda. I wszystkie wymagane uprawnienia posiada niemieckie. No i temat sędziów. Pewnie byłoby dużo więcej zgłoszonych psów,a może i nie koniecznie,bo patrząc po twarzach to hodowcy |Ci z największymi osiągnięciami dopisali w większości. Ale nasuwa się pytanie jeśli nie polscy sędziowie nie będą sędziować na naszych wystawach to gdzie mają nabrać wprawy w sędziowaniu?, przed telewizorem czy komputerem śledząc filmy ze światówek?


Bardzo trafna wypowiedź.
_________________
Anna Tkacz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anuke ? ale ok w czym Pani widzi trafną wypowiedź Pana Rafała ? W zastrzeżeniu, że nikt nie kryje naszymi psami ???? a niech Pani poda jakiegoś naszego psa, który na światówce byłby no w pierwszej 30 ??? nie ma takich - a w imię naszych VA1 na klubówce to każdy hodowca ma na swym podwórku VA1 i co by było gdyby właśnie nim krył !!!???? a no to co jest. Jeżeli w naszym kraju ludzie składają sobie gratulację za 50 lokatę na światówce to OK mamy super materiał i osiągnięcia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group