Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Po wyborach do zarządu KON 2012
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 1:33 pm    Temat postu: Po wyborach do zarządu KON 2012 Odpowiedz z cytatem

Wstawiam przesłany artykuł :


I JUŻ PO WYBORACH !




Na stronie internetowej KON w głównym miejscu widnieje takie motto, które jest jednocześnie wiodącą ideą Klubu:



„Klub zrzesza profesjonalnych hodowców, właścicieli i miłośników owczarków niemieckich. Naszym celem jest podwyższanie jakości hodowlanej i dbałość o zachowanie użytkowych cech tej niezwykłej rasy psów”.





Większość tych „profesjonalistów” widzieliśmy na zebraniu. Nic nie rozumiejący, o nic nie pytający – bo i po co? – przyjechali (zostali dowiezieni?) w jednym konkretnie celu – skreślać nazwiska niewygodne dla swoich mocodawców. Ich, a także Zarządu „profesjonalizm” zobaczyliśmy w momencie, kiedy komisja mandatowa zaczęła dokładnie sprawdzać legitymacje członkowskie i kiedy okazało się, że część tych „profesjonalistów” nie ma potwierdzonych składek za 2012 rok. Widzieliśmy wtedy panikę w oczach niektórych członków Zarządu. Ale przecież należy ratować elektorat. Ogłoszono ok. 2 godz. przerwę aby wszyscy mogli uzupełnić składki do ZKwP drogą elektroniczną.

Było to jawne złamanie prawa, ale przecież koledzy z Zarządu Głównego nic nam nie zrobią gdyby na przykład wpłynął jakiś protest?! Ręce opadają!!! Komuna i jej przykłady jeszcze mocno siedzą także w środowisku owczarkarskim.

Przedstawiono nam plan pracy na rok 2012. Z tego planu można było zapamiętać tylko to, że w 2012 roku odbędą się cztery zebrania Zarządu oraz, że Zarząd będzie reprezentowany na BSZS w Ulm, jednak Przewodniczący W.Federak nie może tam jechać, gdyż przyjął już sędziowanie na „prestiżowej” wystawie we Włocławku! Reszta to jak zwykle slogany i nigdy nie zrealizowane obietnice.

Widzimy teraz, że rację miał nasz przedstawiciel – Pan Marek Czerniakowski, który rezygnując z kandydowania uzasadnił to na sali tym, że czas już aby jego pokolenie ustąpiło miejsca młodszym, gdyż samo jest już tak wypalone, że prochu już nie wymyśli i że interesują go (to pokolenie) – jedynie utrzymanie „stołków” Kilku młodych zgłoszono i co? To co zwykle - zwyczajowo ich „wycięto”.

Mamy więc „nowy – stary” Zarząd. Czy możemy czegoś oczekiwać co cieszyłoby ambitnych owczarkarzy? Zapomnijmy! Nie zmieni się nic, będziemy jeszcze bardziej oddalać się od cywilizowanych krajów. Nasz skansen ma się dobrze, a może jeszcze lepiej! Nasi rodzimi „profesjonalni rozmnażacze” mogą czuć się pewniej. Nowe władze przecież nie zrobią im krzywdy, łatwiej jest przecież ścigać tych bardziej ambitnych.. Ich jest przecież mniej i przy wyborach nie zrobią nam „kuku”.

Sytuacja wewnątrz Klubu nie różni się wcale od sytuacji politycznej w Polsce. Tu też: oburzamy się, krytykujemy rząd i wiodącą partię, ale zawsze ich wybieramy. Czy tylko dla „świętego spokoju” – nie sądzimy. I tu i tu podobne układy.

Jak długo to ma trwać? Kompletnie zmarnowana poprzednia kadencja, a nowa nie zapowiada się lepiej. Czy „nowy-stary” Zarząd KON przybliży nas do Europy, czy ma jakąś ideę? Odpowiedź jest jasna. Niech tego przykładem będzie głosowanie nad naszym wnioskiem – umacniającym wagę licencji hodowlanej – wnioskiem który miał dotyczyć wyłącznie członków KON. Sala w większości była przeciw na czele z członkami Zarządu, którzy wcześniej o tej licencji wiele mówili. Odpowiedź była mniej więcej taka:

- licencja jest dobrowolna, więc niech ją robi kto chce (w domyśle głupol, oszołom), my (Zarząd) nie musimy, będziemy dalej hodować na naszych niewyszkolonych sukach! Koledzy owczarkarze – idzie wiosna – ale nie dla ambitnych. Przychodzi nam zapaść w długoletni sen zimowy.







Członkowie Koła Terenowego

w Gościeńczycach




a.
_________________
Agata Niemyska


Ostatnio zmieniony przez setka dnia Czw Mar 15, 2012 3:23 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.................
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Sro Cze 20, 2012 7:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Joanna Kost



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 395
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 14, 2012 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Grandziochą - pięknie napisane! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Donka



Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 202
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 15, 2012 12:28 am    Temat postu: Re: Po wyborach do zarządu KON 2012 Odpowiedz z cytatem

setka napisał:
Wstawiam przesłany artykuł :


I JUŻ PO WYBORACH !




Na stronie internetowej KON w głównym miejscu widnieje takie motto, które jest jednocześnie wiodącą ideą Klubu:



„Klub zrzesza profesjonalnych hodowców, właścicieli i miłośników owczarków niemieckich. Naszym celem jest podwyższanie jakości hodowlanej i dbałość o zachowanie użytkowych cech tej niezwykłej rasy psów”.





Większość tych „profesjonalistów” widzieliśmy na zebraniu. Nic nie rozumiejący, o nic nie pytający – bo i po co? – przyjechali (zostali dowiezieni?) w jednym konkretnie celu – skreślać nazwiska niewygodne dla swoich mocodawców. Ich, a także Zarządu „profesjonalizm” zobaczyliśmy w momencie, kiedy komisja mandatowa zaczęła dokładnie sprawdzać legitymacje członkowskie i kiedy okazało się, że część tych „profesjonalistów” nie ma potwierdzonych składek za 2012 rok. Widzieliśmy wtedy panikę w oczach niektórych członków Zarządu. Ale przecież należy ratować elektorat. Ogłoszono ok. 2 godz. przerwę aby wszyscy mogli uzupełnić składki do ZKwP drogą elektroniczną.

Było to jawne złamanie prawa, ale przecież koledzy z Zarządu Głównego nic nam nie zrobią gdyby na przykład wpłynął jakiś protest?! Ręce opadają!!! Komuna i jej przykłady jeszcze mocno siedzą także w środowisku owczarkarskim.

Przedstawiono nam plan pracy na rok 2012. Z tego planu można było zapamiętać tylko to, że w 2012 roku odbędą się cztery zebrania Zarządu oraz, że Zarząd będzie reprezentowany na BSZS w Ulm, jednak Przewodniczący W.Federak nie może tam jechać, gdyż przyjął już sędziowanie na „prestiżowej” wystawie we Włocławku! Reszta to jak zwykle slogany i nigdy nie zrealizowane obietnice.

Widzimy teraz, że rację miał nasz przedstawiciel – Pan Marek Czerniakowski, który rezygnując z kandydowania uzasadnił to na sali tym, że czas już aby jego pokolenie ustąpiło miejsca młodszym, gdyż samo jest już tak wypalone, że prochu już nie wymyśli i że interesują go (to pokolenie) – jedynie utrzymanie „stołków” Kilku młodych zgłoszono i co? To co zwykle - zwyczajowo ich „wycięto”.

Mamy więc „nowy – stary” Zarząd. Czy możemy czegoś oczekiwać co cieszyłoby ambitnych owczarkarzy? Zapomnijmy! Nie zmieni się nic, będziemy jeszcze bardziej oddalać się od cywilizowanych krajów. Nasz skansen ma się dobrze, a może jeszcze lepiej! Nasi rodzimi „profesjonalni rozmnażacze” mogą czuć się pewniej. Nowe władze przecież nie zrobią im krzywdy, łatwiej jest przecież ścigać tych bardziej ambitnych.. Ich jest przecież mniej i przy wyborach nie zrobią nam „kuku”.

Sytuacja wewnątrz Klubu nie różni się wcale od sytuacji politycznej w Polsce. Tu też: oburzamy się, krytykujemy rząd i wiodącą partię, ale zawsze ich wybieramy. Czy tylko dla „świętego spokoju” – nie sądzimy. I tu i tu podobne układy.

Jak długo to ma trwać? Kompletnie zmarnowana poprzednia kadencja, a nowa nie zapowiada się lepiej. Czy „nowy-stary” Zarząd KON przybliży nas do Europy, czy ma jakąś ideę? Odpowiedź jest jasna. Niech tego przykładem będzie głosowanie nad naszym wnioskiem – umacniającym wagę licencji hodowlanej – wnioskiem który miał dotyczyć wyłącznie członków KON. Sala w większości była przeciw na czele z członkami Zarządu, którzy wcześniej o tej licencji wiele mówili. Odpowiedź była mniej więcej taka:

- licencja jest dobrowolna, więc niech ją robi kto chce (w domyśle głupol, oszołom), my (Zarząd) nie musimy, będziemy dalej hodować na naszych niewyszkolonych sukach! Koledzy owczarkarze – idzie wiosna – ale nie dla ambitnych. Przychodzi nam zapaść w długoletni sen zimowy.







Członkowie Koła Terenowego

w Gościeńczycach




a.

Chciałabym opisać moje odczucia co do wyborów do Zarządu KON,mam nadzieje że mój post nie zostanie za szybko usunięty Confused
No więc ja też miałam przyjemność uczestniczenia w zebraniu KON,niestety bez prawa głosu bo członkiem klubu jestem dopiero od grudnia zeszłego roku.
Nie jest prawdą jak pisze pani Agata Niemyska że członkowie nie mieli opłaconych składek.Prawdą jest że ludzie nie mieli przy sobie potwierdzeń,no bo nie od dziś wiadomo że nikt nie wozi takich rzeczy przy sobie,a żeby to sprawdzać to był chyba cudowny pomysł ludzi z LG1,którzy dziwnym trafem chyba takie potwierdzenia mieli,bo uśmiech nie schodził im z ust. Wiadomo ludzie byli zdenerwowani,bo przecież nie jechali tyle kilometrów na darmo żeby nie móc głosować,a niestety bez tych potwierdzeń nie mieli prawa głosu Sad
Na szczęście ludzie szybko się zorganizowali i wszystko poszło sprawnie z wpłatami co widocznie nie w smak było kilku osobom a także właśnie pani Agacie Laughing
Natomiast co do wyborów to takim moim pierwszym spostrzeżeniem było to,że rezygnacja p.Czerniakowskiego z kandydowania była chyba wyjściem awaryjnym po tym jak nie udał się manewr z brakiem potwierdzeń opłat składek i nie udało się wyeliminować konkurencji do głosowania Twisted Evil
Widocznie ocenił swoje siły w tym starciu i sam postanowił się wycofać.
A na pytanie p.Niemyskiej dlaczego"młodzi" z LG1 nie dostali się do Zarządu Klubu nasuwa mi się taka odpowiedź:"widocznie zabrakło im najważniejszego-zaufania wyborców " Wink
_________________
www.trojangold.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 15, 2012 2:49 am    Temat postu: Re: Po wyborach do zarządu KON 2012 Odpowiedz z cytatem

Donka napisał:
setka napisał:
Wstawiam przesłany artykuł :


I JUŻ PO WYBORACH !




Na stronie internetowej KON w głównym miejscu widnieje takie motto, które jest jednocześnie wiodącą ideą Klubu:



„Klub zrzesza profesjonalnych hodowców, właścicieli i miłośników owczarków niemieckich. Naszym celem jest podwyższanie jakości hodowlanej i dbałość o zachowanie użytkowych cech tej niezwykłej rasy psów”.





Większość tych „profesjonalistów” widzieliśmy na zebraniu. Nic nie rozumiejący, o nic nie pytający – bo i po co? – przyjechali (zostali dowiezieni?) w jednym konkretnie celu – skreślać nazwiska niewygodne dla swoich mocodawców. Ich, a także Zarządu „profesjonalizm” zobaczyliśmy w momencie, kiedy komisja mandatowa zaczęła dokładnie sprawdzać legitymacje członkowskie i kiedy okazało się, że część tych „profesjonalistów” nie ma potwierdzonych składek za 2012 rok. Widzieliśmy wtedy panikę w oczach niektórych członków Zarządu. Ale przecież należy ratować elektorat. Ogłoszono ok. 2 godz. przerwę aby wszyscy mogli uzupełnić składki do ZKwP drogą elektroniczną.

Było to jawne złamanie prawa, ale przecież koledzy z Zarządu Głównego nic nam nie zrobią gdyby na przykład wpłynął jakiś protest?! Ręce opadają!!! Komuna i jej przykłady jeszcze mocno siedzą także w środowisku owczarkarskim.

Przedstawiono nam plan pracy na rok 2012. Z tego planu można było zapamiętać tylko to, że w 2012 roku odbędą się cztery zebrania Zarządu oraz, że Zarząd będzie reprezentowany na BSZS w Ulm, jednak Przewodniczący W.Federak nie może tam jechać, gdyż przyjął już sędziowanie na „prestiżowej” wystawie we Włocławku! Reszta to jak zwykle slogany i nigdy nie zrealizowane obietnice.

Widzimy teraz, że rację miał nasz przedstawiciel – Pan Marek Czerniakowski, który rezygnując z kandydowania uzasadnił to na sali tym, że czas już aby jego pokolenie ustąpiło miejsca młodszym, gdyż samo jest już tak wypalone, że prochu już nie wymyśli i że interesują go (to pokolenie) – jedynie utrzymanie „stołków” Kilku młodych zgłoszono i co? To co zwykle - zwyczajowo ich „wycięto”.

Mamy więc „nowy – stary” Zarząd. Czy możemy czegoś oczekiwać co cieszyłoby ambitnych owczarkarzy? Zapomnijmy! Nie zmieni się nic, będziemy jeszcze bardziej oddalać się od cywilizowanych krajów. Nasz skansen ma się dobrze, a może jeszcze lepiej! Nasi rodzimi „profesjonalni rozmnażacze” mogą czuć się pewniej. Nowe władze przecież nie zrobią im krzywdy, łatwiej jest przecież ścigać tych bardziej ambitnych.. Ich jest przecież mniej i przy wyborach nie zrobią nam „kuku”.

Sytuacja wewnątrz Klubu nie różni się wcale od sytuacji politycznej w Polsce. Tu też: oburzamy się, krytykujemy rząd i wiodącą partię, ale zawsze ich wybieramy. Czy tylko dla „świętego spokoju” – nie sądzimy. I tu i tu podobne układy.

Jak długo to ma trwać? Kompletnie zmarnowana poprzednia kadencja, a nowa nie zapowiada się lepiej. Czy „nowy-stary” Zarząd KON przybliży nas do Europy, czy ma jakąś ideę? Odpowiedź jest jasna. Niech tego przykładem będzie głosowanie nad naszym wnioskiem – umacniającym wagę licencji hodowlanej – wnioskiem który miał dotyczyć wyłącznie członków KON. Sala w większości była przeciw na czele z członkami Zarządu, którzy wcześniej o tej licencji wiele mówili. Odpowiedź była mniej więcej taka:

- licencja jest dobrowolna, więc niech ją robi kto chce (w domyśle głupol, oszołom), my (Zarząd) nie musimy, będziemy dalej hodować na naszych niewyszkolonych sukach! Koledzy owczarkarze – idzie wiosna – ale nie dla ambitnych. Przychodzi nam zapaść w długoletni sen zimowy.







Członkowie Koła Terenowego

w Gościeńczycach




a.

Chciałabym opisać moje odczucia co do wyborów do Zarządu KON,mam nadzieje że mój post nie zostanie za szybko usunięty Confused
No więc ja też miałam przyjemność uczestniczenia w zebraniu KON,niestety bez prawa głosu bo członkiem klubu jestem dopiero od grudnia zeszłego roku.
Nie jest prawdą jak pisze pani Agata Niemyska że członkowie nie mieli opłaconych składek.Prawdą jest że ludzie nie mieli przy sobie potwierdzeń,no bo nie od dziś wiadomo że nikt nie wozi takich rzeczy przy sobie,a żeby to sprawdzać to był chyba cudowny pomysł ludzi z LG1,którzy dziwnym trafem chyba takie potwierdzenia mieli,bo uśmiech nie schodził im z ust. Wiadomo ludzie byli zdenerwowani,bo przecież nie jechali tyle kilometrów na darmo żeby nie móc głosować,a niestety bez tych potwierdzeń nie mieli prawa głosu Sad
Na szczęście ludzie szybko się zorganizowali i wszystko poszło sprawnie z wpłatami co widocznie nie w smak było kilku osobom a także właśnie pani Agacie Laughing
Natomiast co do wyborów to takim moim pierwszym spostrzeżeniem było to,że rezygnacja p.Czerniakowskiego z kandydowania była chyba wyjściem awaryjnym po tym jak nie udał się manewr z brakiem potwierdzeń opłat składek i nie udało się wyeliminować konkurencji do głosowania Twisted Evil
Widocznie ocenił swoje siły w tym starciu i sam postanowił się wycofać.
A na pytanie p.Niemyskiej dlaczego"młodzi" z LG1 nie dostali się do Zarządu Klubu nasuwa mi się taka odpowiedź:"widocznie zabrakło im najważniejszego-zaufania wyborców " Wink



Już tłumaczę ( trochę dużo będzie )

1. Cytowany przez Donkę artykuł jest podpisany " członkowie Koła Terenowego w Gościeńczycach " - ja, A. Niemyska, wstawiłam go , co zaznaczyłam na początku.
Przypisywanie mi osobiście wszystkiego ( p. Niemyska to czy tamto ) jest "lekkim" nadużyciem. Aczkolwiek jestem członkiem w/w koła i całkowicie zgadzam się z treści w/w artykułu

2. Jest prawdą ,że byli tacy członkowie, którzy mieli nieopłacone składki w ZkwP za 2012r., ponieważ głośno mówiła o tym Komisja Mandatowa, członkowie Zarządu ( kontaktowali się ponoć z ZG ZKwP w tej sprawie ) jak i sami członkowie, którzy dokonywali przelewów internetowych składek za 2012r - można to sprawdzić chyba przecież w księgowości ZkwP ? ) )
więc pisanie, że piszę nieprawdę jest zwykłym pomówieniem ( kłamstwem ?) - mam nadzieję, że wynikającym z niezrozumienia sytuacji, bądź "przegapienia"pewnych okoliczności....

3. Problem ze składkami stwierdziła Komisja Mandatowa, wybrana na początku zebrania.
Osoby wydające mandaty chyba nie wykazały należytej staranności przy wydawaniu mandatów.

4. O tym, że trzeba mieć opłacone składki za rok bieżący, a tym samym mieć prawo głosu, mówi Statut ZW Kynologicznego par. 14 pkt 2
http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Statut_ZKwP.pdf

5. Informacja o tym, że na Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze KON-u należy mieć opłacone składki w ZKwP i KON-ie, oraz mieć przy sobie dowód wpłaty była zamieszczona na str. KON-u . I niestet droga Donko, takie rzeczy jak dowód wpłaty ( pieczątka w leg. ) na zebranie wyborcze należy wozić ze sobą !

cyt.:
"Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

Członków Klubu Owczarka Niemieckiego



W dniu 11.03.2012r. o godz. 11.00 odbędzie się zebranie sprawozdawczo wyborcze Klubu ON. Miejscem zebrania jest Ośrodek EKWOS – w miejscowości Grębiszew.

Członków Klubu prosimy o zabranie legitymacji członkowskich Klubu ON (wraz z potwierdzeniem opłaty składki) oraz legitymacji ZKwP (w której zaznaczona będzie opłata składki min. za 2011r.).

Opłatę członkowską do Klubu można ukiścić w dniu zebrania tylko i wyłącznie za rok bieżący, tj. za rok 2012.

Poprzednie lata muszą być uregulowane w terminie wcześniejszym.

Jednakże prosimy o wcześniejszą opłatę składki za rok bieżący (przelewem na konto Klubu), aby w dniu zebrania nie tworzyć zbędnego zamieszania i kolejki, a tym samym nie powodować opóźnienia rozpoczęcia obrad.

Ośrodek EKWOS dysponuje pokojami noclegowymi oraz restauracją.

tel. 25 756 34 31, strona: www.ekwos.com.pl

Mapka dojazdowa na stronie Ośrodka.

***

Konto KLUBU OWCZARKA NIEMIECKIEGO:

BANK MILLENIUM 21-1160-2202-0000-0000-5515-7245


Składka roczna wynosi 30zł. - koniecznie z dopiskiem "Składka członkowska za rok ......"

Prosimy również o wpisywanie na przelewach DOKŁADNEGO i PEŁNEGO adresu."
_________________
koniec cytatu

http://www.owczarek-niemiecki.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=12


Informacja ta jest również zamieszczona na niniejszym forum w wątku "Zebranie...."


I tu pojawia się mały problem.

Na str. KON-u jest informacja "Członków Klubu prosimy o zabranie legitymacji członkowskich Klubu ON (wraz z potwierdzeniem opłaty składki) oraz legitymacji ZKwP (w której zaznaczona będzie opłata składki min. za 2011r.)."
Jest to oczywiście błędna informacja - powinno być 2012r - zgodnie ze Statutem ZkwP

Naprawdę, nie wiem z czego wynikał ten błąd. Wierzę, że był to błąd "pomyłkowy" - komuś omsknął się paluszek, a nie celowe wprowadzanie w błąd członków KON-u
Niestety, wydaje mi się , że strona KON-u nie jest prowadzona właściwie ( w Nowościach światowych - info o porządku obrad i składzie nowego Zarządu, w Nowościach - ostatnia informacja to Wystawa w Grębiszewie, a tuz pod nią SV-BSZZ 2011 Norymbergia, a w Komunikatach - info o zebraniu walnym sprawozdawczym 2010 - misz masz jednym słowem ) , no ale to temat na inny wątek Smile
Mam nadzieję, że nowy Zarząd dopilnuje aby strona informacyjna KON-u była prowadzona należycie i starannie i nie wprowadzała nikogo w błąd.

6. Przyznaję się, " w niesmak" mi było czekanie kilku godzin dodatkowo, aż formalnościom stanie się zadość. Trochę inaczej miałam zaplanowane popołudnie i wieczór. Co chyba jest normalne w tej sytuacji....
Dopiero po oddaniu głosów były wolne wnioski i trochę dyskusji, które mnie interesowały, ale Pani Donki już wtedy chyba nie było .....

I naprawdę proszę nie przypisywać mi czy innym członkom naszego Koła złych intencji i problemów powstałych na zebraniu ! Aż takich mocy sprawczy nie mamy Smile

Natomiast co do samego nowo - wybranego Zarządu. Naprawdę ten czy inny skład, mi osobiście nie robi różnicy. Ja swoje psy( całe 2 szt Smile ) szkolę, prześwietlam i biodra i łokcie i robię DNA i nie czekam na takie czy inne decyzje zarządu. Życzyłabym sobie oczywiście aby przykład szedł z góry, no ale cóż " każdy robi jak może "
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Joanna Kost



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 395
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 15, 2012 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałam też zabrać głos,, ale po tym, co napisałaś, nic dodać, nic ująć - może tylko to, że jak zwykle kluczem do wszystkiego jest mamona - trudno liczyć na to, że Ci którzy niechętnie płacą nawet składki związkowe, chcieliby dobrowolnie inwestować w prześwietlenia i szkolenia, bo hodowla ma im przynosić zyski, a że psy będą chore i niezrównoważone, to już kłopot ich przyszłych właścicieli Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 15, 2012 11:23 am    Temat postu: Re: Po wyborach do zarządu KON 2012 Odpowiedz z cytatem

setka napisał:



3. Problem ze składkami stwierdziła Komisja Mandatowa, wybrana na początku zebrania.
Osoby wydające mandaty chyba nie wykazały należytej staranności przy wydawaniu mandatów.

"



dla uzupełnienia tej informacji - w Komisji Mandatowej, ani w żadnej innej Komisji na zebraniu, nie zasiadali wspomniani przez Donkę "ludzie z LG1" ( jeżeli oczywiście to samo mamy na myśli ).
Nie brali oni również udziału w wydawaniu mandatów.
Nie mają również żadnego wpływu na informacje zamieszczane na str. KON-u


Mam nadzieję, że na stronie Kon-u pojawi się protokół z Zebrania.
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kenzo



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 15, 2012 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę DONKA że bardzo mocno zdeklarowałaś się po jednej stronie ,to jest twoja sprawa To że ostro krytykujesz pana sędziego Czerniakowskiego to pewnie pomyśł twoich koleżanek z którymi przyszłąś na zebranie ,tylko PO CO ? głosować nie mogłaś a przed wolnymi wnioskamu i dyskusji nad nimi pojechałaś do domu Co tacy jak ty chcą wnieść nowego do poprawy hodowli w Polsce ? TY pewnie też głosowałbyś na ten stary-nowy zarząd tylko gdzie twoje ambicje aby hodować według zasad SV a nie rozmnażać Różnice pomiędzy poszczególnymi kadydatami były nie takie wielkie warto tylko podac ze mianowany na wice prezesa do spraw hodowlanych Krzysztof Dobrzanski otrzymał "tylko" 50 głosów na 130 głosujących a pan Szczesniak "tylko " 45 to dużo czy mało ? Z koła Gościenczyce Ja dostałem 41 a ta tak podobno nie lubiana Magda Barjak 37 to dużo czy mało ?Na sali było jeszcze sporo innych młodych hodowców , dlaczego oni nie kadydowali czyżby sie bali że nie dostaną nawet kilkunastu głosów i chyba wiesz kogo mam na myśli
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anuke



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 64
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 15, 2012 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie lubię eskalować tematów, co od jakiegoś czasu można na forum zaobserwować, natomiast z wypowiedzią p.Waldka vel. Kenzo na temat Donki nie mogę się w żaden sposób zgodzić.
Panie Waldku, aby formułować tego typu wypowiedzi proponuje zapoznać się z faktami a nie kierować się opiniami. Donka jest jednym z bardziej ambitnych mlodych hodowców. Z wielkim zaangażowaniem oraz w miarę możliwości życiowych szkoli swoje psy, wystawia z sukcesami i stara się odnaleźć w owczarskim światku ZK i KON’u. Nieustannie pogłębią swoją wiedze, stara się uczyć od wszystkich nie zależnie od sztucznych podziałów oraz podnosić, jakość swojej hodowli według obowiązujących ją teraz norm ZK, KON’u i SV. Jednak rok to trochę za mało żeby osiągnąć to, co Pan po wielu latach ciężkiej pracy…..
A jeżeli chodzi o wyciąganie samodzielnych wniosków jest to problem fakt… tylko niestety nie Donki…. bo Ona trafnie potrafi je wyciągać samodzielnie będąc „świeżym” hodowcą w ZK. I to dopiero jest naprawde przerażające.
_________________
Anna Tkacz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Donka



Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 202
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 16, 2012 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kenzo napisał:
Widzę DONKA że bardzo mocno zdeklarowałaś się po jednej stronie ,to jest twoja sprawa To że ostro krytykujesz pana sędziego Czerniakowskiego to pewnie pomyśł twoich koleżanek z którymi przyszłąś na zebranie ,tylko PO CO ? głosować nie mogłaś a przed wolnymi wnioskamu i dyskusji nad nimi pojechałaś do domu Co tacy jak ty chcą wnieść nowego do poprawy hodowli w Polsce ? TY pewnie też głosowałbyś na ten stary-nowy zarząd tylko gdzie twoje ambicje aby hodować według zasad SV a nie rozmnażać Różnice pomiędzy poszczególnymi kadydatami były nie takie wielkie warto tylko podac ze mianowany na wice prezesa do spraw hodowlanych Krzysztof Dobrzanski otrzymał "tylko" 50 głosów na 130 głosujących a pan Szczesniak "tylko " 45 to dużo czy mało ? Z koła Gościenczyce Ja dostałem 41 a ta tak podobno nie lubiana Magda Barjak 37 to dużo czy mało ?Na sali było jeszcze sporo innych młodych hodowców , dlaczego oni nie kadydowali czyżby sie bali że nie dostaną nawet kilkunastu głosów i chyba wiesz kogo mam na myśli

Drogi Panie Waldku
Miałam się nie wypowiadać już w tym temacie no ale cóż przecież nie zostawie Pana z tyloma niewiadomymi Laughing
Przykro mi że Pana zawiodę ale niestety nie opowiadam się za żadną ze stron,a to z kim się zadaję jest tylko moją prywatną sprawą,sama sobie dobieram znajomych i nikomu nic do tego Smile
Jeśli Pana tak bardzo interesuje po co przyjechałam na to zebranie to odpowiem,że jako jestem członkiem ZK i KONu miałam w moim odczuciu moralny obowiązek uczestniczyć w nim mimo tego,że nie miałam prawa głosu,poza tym bardzo interesuje mnie przyszłość naszego klubu i wszelkie sprawy z nim związane.
No chyba że takie zebrania są tylko dla wybrańców Twisted Evil
Co do Pana Czerniakowskiego to nigdy go nie krytykowałam a już na pewno nie ostro,mam do niego duży szacunek i cenie go jako bardzo dobrego sędziego i pewnie nie raz jeszcze pojadę na wystawę gdzie będzie sędziował Smile
Natomiast jeśli chodzi o rozmnażanie to każdy się szanujący hodowca jeśli ma jakieś założenia nie musi być zmuszany przez klub do hodowania według SV sam będzie do tego dążył,tak jak ja i nikt nie musi mnie zmuszać do tego pałą.Czy myśli Pan że jeśli nie trenuje w LG1 to moje psy są bez szkoleń tylko się cały czas mnożą.Niech się Pan nie boi moje wszystkie psy oprócz jednej suczki która jest właśnie w trakcie szkolenia mają zrobione IPO1 i na tym nie zamierzamy poprzestać,a w najbliższym czasie planujemy zrobić korungi,no więc chyba nie jest ze mnie taki straszny rozmnażacz? Laughing
A co do wyników wyborów no to cóż nie ważny jest wynik ile kto dostał głosów,ważne jest kto się dostał do Zarządu a jak widać ta"druga"strona nie może tego przeboleć,niestety trzeba się z tym pogodzić i przez następne 2 lata próbować odbudować na nowo zaufanie wyborców.W końcu jak też już będę mogła głosować więc kto wie....... Smile
_________________
www.trojangold.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pią Mar 16, 2012 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, Donka jest bardzo wiarygodna Laughing . Kariere hodowlana zaczyna od pomowien. Jak ktos raz swiadczy nie prawde (klamie) to zrobi to i drugi i trzeci.... ot taki charakter Exclamation
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kenzo



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 16, 2012 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Donka czy twoje zainteresowanie sprawami KONu i poprawie jakości hodowli polega na tym że zaraz po wybraniu zarządu pojechałas do domu nie czekając na dyskusje nad wnioskami złozonymi miedzy innymi przez członków LG1 Jestes członkiem KONu i masz prawo zabierac głos na zebraniach jest tylko jeden problem trzeba miec coś sensownego do powiedzenia a z tym jest u niektórych problem Co do postu BRAVOS zawsze brzydziłem sie osobami które oczerniają i perfidnie kłamia na czyjś temat to samo co ją może spotkać kazdego hodowcę Skoro podczas kontroli oddziałowa komisja nie potwierdziła ani jednego zarzutu z tego coście tam na nią wysmarowały to jest to ordynarne kłastwo i nie ważne czy dotyczyło BRAVOS czy kogoś innego tak NIE WOLNO postępować
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anuke



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 64
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 16, 2012 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Donka uwierz Pani Justynie wiedze czerpie się z własnych doświadczeń...
Przykre,naprawde przykre.
_________________
Anna Tkacz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Donka



Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 202
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 16, 2012 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Pani Justyno zważywszy na sytuacje jaka miała miejsce 1,5 roku temu odnośnie oczerniania przez panią innych na tym forum,to jestem raczkująca ale myślę że nigdy ani ja ani nikt inny Pani w tym nie dorówna Laughing
Panie Waldku pojechałam do domu jak ponad 50% owczarkarzy i jakoś innym pan tego nie wypomina Wink
Jeżeli chodzi o wnioski LG1 nie musiałam być na miejscu bo wszelkie Państwa postulaty dało się wywnioskować czytając ogromne ilości postów zamieszczonych na tym forum przed wyborami,nie pozostawiono nam niestety żadnego elementu zaskoczenia.
Z sensownymi wypowiedziami u co poniektórych rzeczywiście jest problem,co również dało się zauważyć na forum przed wyborami w KONie.
Co do kłamstw i oczerniania zgadzam się z Panem NIE WOLNO w ten sposób postępować,tylko szkoda że nie jesteśmy obiektywni w swoim osądach Sad
_________________
www.trojangold.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pią Mar 16, 2012 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Donka napisał:

Z sensownymi wypowiedziami u co poniektórych rzeczywiście jest problem,co również dało się zauważyć na forum przed wyborami w KONie.
Co do kłamstw i oczerniania zgadzam się z Panem NIE WOLNO w ten sposób postępować,tylko szkoda że nie jesteśmy obiektywni w swoim osądach Sad


Zgadzam sie jak najbardziej!
Zapraszam do hodowli na wyrobienie obiektywnej opinii.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group