Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Punktacja na zawodach vs punktacja na egzaminach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wolf-Jar
Gość





PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 11:05 am    Temat postu: Punktacja na zawodach vs punktacja na egzaminach Odpowiedz z cytatem

Dziwi mnie trochę fakt, że tak długo zajmuje się Pani szkoleniami, a ja tak krótko i nie dostrzega Pani różnicy pomiędzy wybitnie obdarzonym popędami psem, a punktami na zawodach. Punkty nie są od miary tendencji sportowej psa tylko są po to aby klasyfikować psy według lokat, tak samo jak na światowej wystawie eksterierów, pies np V30 czyż nie jest wybitny eksterierowo. Skoro na zawodach IPO jest np 40 równych w umiejętnościach psów to ktoś będzie 1, a ktoś 40. Podam przykład Majki suki Doroty jest to suka niesamowicie gryząca, a punktów mało bo nie puściła, posłuszeństwo niewytrzymała i odeszła na chwilę od nogi, punktów mało. Przykład, który podałem nie wskazuje, że suka nie jest wybitna, po prostu należy szlifować w IPO sportowym szczegóły, które to właśnie maja znaczenie na ilość zdobytych punktów oraz lokaty na zawodach. Dodam też, że jest przepaść w punktacji na zawodach IPO 3, a na egzaminie IPO w jakimś tam związku.

PS Chciałbym Pani życzyć w przyszłości suki z takimi popędami, agresją i tak "zrobionej" jak Majka. Smile

Zapraszam na mój serwis jest tam pokazana praca moja Sławka i Doroty z psami, szczególnie polecam zobaczyć Arsę Wolf Jar i Baru Wolf Jar wiek 13 miesięcy. Nie ma w rodowodach tych psów nic ze sportu. I co ciekawe ojcowie Arsy i Baru są słabi w psychice.
http://wolfjar.pl/index.html?main=http://wolfjar.pl/v,47,Szkolenie_04_02_2008_rok.html


Ostatnio zmieniony przez Wolf-Jar dnia Wto Lip 15, 2008 11:37 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Tomek_K.



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 12

PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf-Jar napisał:


Dziwi mnie trochę fakt, że tak długo zajmuje się Pani szkoleniami, a ja tak krótko i nie dostrzega Pani różnicy pomiędzy wybitnie obdarzonym popędami psem, a punktami na zawodach. Punkty nie są od miary tendencji sportowej psa tylko są po to aby klasyfikować psy według lokat, tak samo jak na światowej wystawie eksterierów, pies np V30 czyż nie jest wybitny eksterierowo. Skoro na zawodach IPO jest np 40 równych w umiejętnościach psów to ktoś będzie 1, a ktoś 40. Podam przykład Majki suki Doroty jest to suka niesamowicie gryząca, a punktów mało bo nie puściła, posłuszeństwo niewytrzymała i odeszła na chwilę od nogi, punktów mało. Przykład, który podałem nie wskazuje, że suka nie jest wybitna, po prostu należy szlifować w IPO sportowym szczegóły, które to właśnie maja znaczenie na ilość zdobytych punktów oraz lokaty na zawodach. Dodam też, że jest przepaść w punktacji na zawodach IPO 3, a na egzaminie IPO w jakimś tam związku.

PS Chciałbym Pani życzyć w przyszłości suki z takimi popędami, agresją i tak "zrobionej" jak Majka. Smile

Zapraszam na mój serwis jest tam pokazana praca moja Sławka i Doroty z psami, szczególnie polecam zobaczyć Arsę Wolf Jar i Baru Wolf Jar wiek 13 miesięcy. Nie ma w rodowodach tych psów nic ze sportu. I co ciekawe ojcowie Arsy i Baru są słabi w psychice.
http://wolfjar.pl/index.html?main=http://wolfjar.pl/v,47,Szkolenie_04_02_2008_rok.html
owczarek niemiecki forum
Faktycznie suczka troszke jest nieposluszna, ale z jakim pieknym entuzjazmem gryzie. Fiu, fiu. Smile


Ostatnio zmieniony przez Tomek_K. dnia Pią Kwi 15, 2011 5:51 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Mar 10, 2008 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałam skupić się na problemie różnic w punktacji na egzaminach i zawodach. Nie wiem jak to jest obecnie - bo on paru lat nie startuję, ale dawniej była to po prostu przepaść.

Pamiętam przykładowo Mistrzostwa Polski IPO3 w mieście X - siedziałam wtedy ze znajomymi na trybunie i swoim zwyczajem próbowałam ocenić ile dany pies dostanie punktów za występ na płycie. Szedł akurat pies z ówczesnej czołówki - wypunktowaliśmy go bodajże na osiemdziesiąt kilka punktów i tyle dostał. Za nami siedzieli członkowie drużyny z miasta Y - słysząc naszą wypowiedź zaoponowali - przecież ten pies wszystko zrobił - dostanie 100 pkt. I potem psy z drużyny z miasta Y zdobyły sumarycznie nie więcej niż 60 pkt (z 3 konkurencji łącznie Laughing ). Jakież było zdziwienie - bo przecież na egzaminach mieli ponad 290 pkt Very Happy .
Teraz startuje na zawodach mniej psów - wydaje mi się, że tylko wąskie grono osób raczej zorientowanych w temacie - więc chyba takich "kwiatków" już się nie spotyka. Ale wydaje mi się, że świadomość różnic w punktacji na egzaminach i zawodach - w pozostałej części społeczności psiej raczej się nie zmieniła Sad
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf-Jar
Gość





PostWysłany: Pon Mar 10, 2008 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tematem tego miejsca były - bolączki szkolenia IPO, a co niektórzy piszą tu o swoich bolączkach związanych z ciężką pracą i sukcesami innych nie mając własnych ( mówię o startach w IPO 3 ). Dla niektórych słaba punktacja w zawodach IPO jest podstawą krytyki dla psów "konkurencji" jest jednak różnica czy ktoś zdaję IPO na zawodach sportowych czy w oddziale, myślę, że gdyby Pani od krytyki punktacyjnej Majki zdawała IPO na zawodach podejrzewam, że by ich w ogóle nie zaliczyła. Nie należy więc wyśmiewać się z ilości zdobytych punktów na zawodach w stosunku do własnej punktacji "związkowej" - nie ta półka. Piszę koleżanka od wilczastych (przy okazji podziwiam za wybór kolorystyki jest rzadka ), że co za sportowa suka z Majki skoro nie ma sukcesów, powiem tak w Polsce hodowcy kryją swoje suki, które też nie maiły sukcesów i co gorsza psami bez sukcesów, ED, DNA - i ot nasza rzeczywistość "gadanina, pisanina"

Ostatnio zmieniony przez Wolf-Jar dnia Wto Lip 15, 2008 11:38 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group