Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowy regulamin IPO - obowiązek egzaminu BH
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2012 12:41 pm    Temat postu: Nowy regulamin IPO - obowiązek egzaminu BH Odpowiedz z cytatem

Z dniem 1 stycznia 2012 obowiązuje nowy regulamin IPO:
wersja niemiecka: http://www.fci.be/circulaires/55-2011-annex-de.pdf
wersja angielska: http://www.fci.be/circulaires/55-2011-annex-en.pdf

Dotychczas nie było wymogu żadnego egzaminu przed przystąpieniem do IPO1 (PT to polski wewnętrzny wymóg).
Z dniem 1 stycznia 2012 wprowadzono wymóg zdania przed egzaminem IPO egzaminu FCI BH (Begleithund).

Nie wiem, kiedy GKSP jakoś zareaguje na tą zmianę - nie znalazłam żadnej informacji na stronie GKSP.
Problem może wystąpić podczas tegorocznych koerungów - jeżeli pies zda egzamin IPO w tym roku, to SV może do zaliczenia korungu wymagać również BH.
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ci z Was którzy trenują ze Zbyszkiem Góreckim mogą zasiegnąć jego wiedzy.
Słyszałem że u nich zawodnicy majacy nawet IPO-3 ze swoimi psami zaliczają nagle BH.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2012 12:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko fajnie Sławku, można się podpytywać Zbyszka, można i innych. Można jeździć do Czech zaliczać BH. Wszystko można !
Prościej by jednak było gdyby GKSP zamieściła odpowiednie informacje na swojej stronie!


Jaki jest regulamin BH ?
Znalazłam tylko takie coś : http://dog-sport.pl/content/view/351/207/ - ale jest to z 2008r. .Czy coś się zmieniło ?

Słyszałam tylko o jednym egzaminie BH u nas, tzn w Krakowie był przeprowadzany, chyba ze 2 lata temu ? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w organizowaniu i egzaminowaniu ? Czy trzeba jechać zdawać do sąsiadów ????
_________________
Agata Niemyska


Ostatnio zmieniony przez setka dnia Pią Kwi 13, 2012 8:44 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2012 12:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setka napisał:
Wszystko fajnie Sławku, można się podpytywać Zbyszka, można i innych. Można jeździć do Czech zaliczać BH. Wszystko można !
Prościej by jednak było gdyby GKSP zamieściła odpowiednie informacje na swojej stronie!


Zgadzam się z Tobą całkowicie.
Startowałem ostatnio ze swoją suczką [KATJA Cevaro] w Szczecinie w zawodach IPO-3,które to odbywały się w/g nowego regulaminu.Pojechałem na te zawody w ciemno bo nigdzie nie mogłem znależć treści tego regulaminu Wink
Na szczęście udało się zaliczyć nam IPO-3 i nawet stanęlismy na podium Wink co nie zmienia faktu,że jadąc na te zawody nie byłem nawet pewien czy nam pozwolą wystąpic gdyz moja suka nie ma BH lecz krajowe PT.


Pozatym u nas nie ma sędziów z uprawnieniami BH.

Jeżeli Zbyszek Górecki potwierdzi,że w Czechach psy mające IPO-3 nagle muszą zdawać egzamin BH to oznaczac będzie,że wszystkie psy mające IPO muszą mieć bH...nawet te ktore zdawały IPO w zeszłym roku i poprzednich latach.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2012 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, moja kolezanka Ola ze swoim pieskiem Asto z Rokoli takowy egzamin zrobila calkiem przypadkiem wlasnie w Krakowie, jej pies mial wtedy 4 lata i mial juz wyszkolenie PT i IPO. Z tego co mowila to egzamin jest prosty jak pies zna podstawowe komendy z posluszenstwa oraz jest dobrze socjalizowany - wiec wnioskuje ze nie ma sie czego bac!! Smile
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2012 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin 76, egzamin faktycznie nie jest trudny ( aczkolwiek różnie może być - jak zawsze Laughing ).
Tylko trzeba coś wiedzieć na ten temat.
Trzeba go gdzieś zdać, jak się chce robić IPO i Koerung.
I co z psami które maja już IPO, a nie mają koerungu i chcą go robić , i co z psami startującymi w zawodach ( np. za granica , jak tam będą potraktowane ).
Kiedyś był właśnie egzamin w Krakowie ( szt 1 ! ) i chyba sędziował Niemiec ( nie jestem tego pewna )

A jak teraz ???? Wytyczne, Wytyczne !
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2012 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

......
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Sro Cze 20, 2012 2:29 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2012 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha, regulamin ( a własciwie info o reg. ) masz tutaj :
http://dog-sport.pl/content/view/351/207/

a informacje o konieczności zdawania BH przed IPO są w pierwszym poście
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2012 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.....
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Sro Cze 20, 2012 2:30 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2012 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Regulaminy IPO są regulaminami miedzynarodowymi,wiec trochę dziwnym byłoby abym musial ze suką która ma IPO-3 zdawać najniższy z egzaminów międzynarodowych [BH],który jest wstępem do IPO.Nie logicznym też byłoby aby ten wymóg działał wstecz dla psów,które kiedyś tam robiły IPO.

Ale tak jak wcześniej pisałem,podpytajcie Zbyszka Góreckiego gdyż słyszałem ze w jego kraju psy z IPO-3 nagle zdają BH,wiec pewnie muszą Sad .

Jeżeli taki wymóg będzie to niestety aby startować za granicą w IPO-3 będę musiał gdzieś za granicą ten nieszczęsny egzamin BH zrobić Evil or Very Mad
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mch



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 70
Skąd: lublin

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2012 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.owczarek.pl/artykul/20142-BH.Beglaithund.html

tu troszkę bardziej szczególowy opis egz.BH

Przyznać trzeba,ze jednak czesc posłuszenstwa jest bardziej spójna z tym co ewentulanie potem czyli IPO niz nasze dotychczasowe PT
_________________
Monika Chmiala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ola - rokola



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 28
Skąd: Otwock

PostWysłany: Sob Cze 16, 2012 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy
Ja swoje pierwsze przetarcie z egzaminem BH mam juz za soba Smile

Bylo to jakies 4 lata temu w Krakowie a moj pies byl jakos rok po zdanym egzaminie IPO. Przygotowujac sie z boku ringu wystawowego do klasy uzytkowej psow, ktos mnie wyhaczyl i zapytal czy nie chce podejsc do egzaminu BH, bo moj pies "wydaje sie kumaty" a Ci co mieli podejsc do egzaminu jakos zaniemogli i troszke kiepsko bysmy wypadli w oczach sedziego, ktory specjalnie byl zaproszony do nas na ten egzamin!

Po skonczonej ocenie w klasie uzytkowej zostalam zgarnieta na ten egzamin... Mowiac szczerze podeszlam do tego egzaminu nie wiedzac co to jest i co sie tam robi, sedzia ocenial a ktos tam mi mowil jakie sa "cwiczenia" do wykonania.

W praktyce przypominalo to elementy IPO (w uproszczonej wersji).

Częsc socjalizacyjna byla bardzo ciekawa, kazdy uczestnik z psem szedl jeden za drugim i przed kazdym psem np, otwierala sie parasolka sedziego, pozniej jak pies siedzial, sedzemu spadaly na ziemie rozne przedmioty, po czym Pan sedzia je podnosil przy psie, pozniej kazdy z psow byl przywiazany do slupka a wlasciciel sie chowal za jakas komóreczkę a grupa chodzila przy psie. No i jeszcze byl zwyczajny spacerek po miescie trwajacy moze z 10 minut Wink

Wszystko naszczescie zakonczylo sie szczesliwie i wszystkie psy wtedy zdaly. Ogolnie jak na taka amatorke z mojej strony, stwierdzam ze jak pies jest dobrze socjalizowany i nauczony posluszenstwa nie ma sie czego bac Very Happy
_________________
Aleksandra Przysowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Cze 16, 2012 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, Olu za relację z egzaminu BH !
Oczywiście egzamin nie jest jakoś bardzo skomplikowany ( aczkolwiek różnie może być , jak to z egzaminem Smile )

Denerwująca, delikatnie mówiąc jest cała sytuacja !
Nowy regulamin obowiązuje od 1. 01. 2012r a u nas , w Polsce nic nie wiadomo !
ani GKPS, ani KON - nic nie mówią , nic nie działają , zero informacji, nie ma do kogo się zwrócic z pytaniem, bo jedna wielka nie moc.
Egzaminy IPO się odbywają przecież cały czas od początku roku normalnie !!!!
Ludzie nie wiedzą , czy będą mieli zaliczone te egzaminy ( bez obowiązkowego przecież wg. FCI egz. BH ) , czy nie , jak się do tego ustosunkuje SV ????( co z koerungiem ???)
Nic nie wiadomo !!!!!
W końcu cud !!!
01.06. 2012r pojawia sie komunikat Podkomisji Psów Użytkowych nr 1/2012 informujący o zmianach w egzaminach i wprowadzający od 15.07.2012 r obowiązek zdawania BH

http://www.zkwp-szkolenie.pl/dyscypliny/pu/pu_komunikaty/komunikat%20pu%20nr%201-2012.pdf

Pół roku GKPS potrzebowała na przemyślenie wprowadzenia egz BH !!!!

KON nadal milczy !!!!
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ola - rokola



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 28
Skąd: Otwock

PostWysłany: Sob Cze 16, 2012 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Burdello i tyle ...
_________________
Aleksandra Przysowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sob Cze 16, 2012 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..........
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Sro Cze 20, 2012 2:30 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group