Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowy regulamin IPO - obowiązek egzaminu BH
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ola - rokola



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 28
Skąd: Otwock

PostWysłany: Sob Cze 16, 2012 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie to akurat ani grzeje ani chłodzi ten egzamin BH, który kiedys zdawalam. Pies jest juz prawie weteranem, wiec jemu to juz nic nie pomoze w jego "karierze" Laughing

Mocno bym sie zdenerwowala gdybym w tym roku z zacietoscia przygotowaywala psa do PT a po egzaminie dowiedziala sie, ze to sie nie liczy ... Wink

No Burdello, co tu kryc ... Shocked
_________________
Aleksandra Przysowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Sob Cze 16, 2012 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ola - rokola napisał:
Mnie to akurat ani grzeje ani chłodzi ten egzamin BH, który kiedys zdawalam. Pies jest juz prawie weteranem, wiec jemu to juz nic nie pomoze w jego "karierze" Laughing

Mocno bym sie zdenerwowala gdybym w tym roku z zacietoscia przygotowaywala psa do PT a po egzaminie dowiedziala sie, ze to sie nie liczy ... Wink

No Burdello, co tu kryc ... Shocked


zaraz, zaraz bo zgłupiałam :/

Czyli, że co??

Ja się z naszymi psami przygotowuje do PT, a tu się nagle okazuje, że nie PT mamy zrobić by móc podejść do IPO, tylko BH?? Czy PT i BH ??
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Cze 16, 2012 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Halinko, jak zawsze jesteś świetnie poinformowana ! Gratulacje !
Mam podobne ( ale ciut inne Very Happy ) z innego źródła Laughing informacje

No, jeśli mówisz Halinko, że nie milczy , no cóż , możesz sobie tak mówić masz prawo !
Rozumiem, że w skrytości i skupieniu PÓŁ ROKU wszyscy myśleli, jak na wystawę warszawską zaprosić sędziego niemieckiego, który nauczy naszych sędziować BH !!!! , dobre !
Gdyby sędziowie sami szkolili swoje psy i zdawali z nim egzaminy , pewnie nie potrzebne byłoby takie szkolenie ! Gdyby osoby odpowiedzialne za szkolenie i w KON-ie i GKSP , śledziły wydarzenia w FCI, SV, jeździli na szkolenia dla sędziów, o szykującej się zmianie wiedzieliby pod koniec zeszłego roku. i ewentualna nauka dla naszych sędziów byłaby na początku roku. I od początku roku możnaby zdawać egzamin BH wymagany przez FCI przed przystąpieniem do IPO !!!!!!!!!!!!

Droga Halinko pół roku to wszyscy nie milczeli , ale spali !!!!!
i teraz łatwo zwalać na pana J.R. !!!, wcześniej był dobry, a teraz co ????? nikt nie wiedział jaki jest ?????

Jak jesteś Halinko, tak blisko KON-U , to może masz jakiś wpływ , na aktualizację strony internetowej , tam same stare informacje np. regulamin hodowli , a Ty masz doświadczenie w aktualizacji Smile



Ola - rokola - egzamin zdany zgodnie z reg. ? Zdany !!! ( tu , Halinka , jakieś błędne info ma )
I masz rację, można się b.mocno zdenerwować !!!! oczywiście szkolenia nigdy za mało, i zawsze można się szkolić - ale jednak BH, różni się od PT. Albo inna sytuacja, masz zaplanowany cały ciag wydarzeń, szkoleń --- szkolisz, zdajesz IPO, chcesz chcesz zdawać koerung, by na światówce pies mógł wystąpić już z koerungiem, a tu nic , dooopa !!! nie masz BH, nie ma Koerungu ( no , chyba , że jedziesz za granice i tam wszystko zdajesz, ale wiadomo, koszty !!!!, a i tak wszyscy płacza , że wyszkolenie takie drogie ). Plany szlag trafił !!!!! ( a właściwie , po co szkolić, po co koerung, trza się było nie wychylać Smile )

Dobrze, że dano możliwość zdawania BH, już po zdanym IPO ( mogli przecież anulować IPO, bez zdania BH ! )
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Cze 16, 2012 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nickname23 napisał:
Ola - rokola napisał:
Mnie to akurat ani grzeje ani chłodzi ten egzamin BH, który kiedys zdawalam. Pies jest juz prawie weteranem, wiec jemu to juz nic nie pomoze w jego "karierze" Laughing

Mocno bym sie zdenerwowala gdybym w tym roku z zacietoscia przygotowaywala psa do PT a po egzaminie dowiedziala sie, ze to sie nie liczy ... Wink

No Burdello, co tu kryc ... Shocked


zaraz, zaraz bo zgłupiałam :/

Czyli, że co??

Ja się z naszymi psami przygotowuje do PT, a tu się nagle okazuje, że nie PT mamy zrobić by móc podejść do IPO, tylko BH?? Czy PT i BH ??


Karolina, szkoleń nigdy dość !!!! Laughing
Teraz robisz BH, potem IPO !

Ale elementy PT, których nie ma w BH ( np aporty Smile ) przydadzą się w IPO. Żadne szkolenie nie idzie na marne , a psa trzeba szkolić !!!!!! Laughing Laughing Laughing
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ola - rokola



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 28
Skąd: Otwock

PostWysłany: Sob Cze 16, 2012 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogolnie uwazam ze to krok do przodu wprowadzajac egzamin BH ale sposob wprowadzenia tych zmian nie jest wporzadku wobec ludzi, ktorzy maja jakies plany szkoleniowo-wystawowe na rok 2012 ...
_________________
Aleksandra Przysowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sob Cze 16, 2012 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

............
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Sro Cze 20, 2012 2:31 pm, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sob Cze 16, 2012 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..................
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Czw Cze 21, 2012 9:15 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sob Cze 16, 2012 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.........
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Sro Cze 20, 2012 2:31 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Sob Cze 16, 2012 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setka napisał:
Nickname23 napisał:
Ola - rokola napisał:
Mnie to akurat ani grzeje ani chłodzi ten egzamin BH, który kiedys zdawalam. Pies jest juz prawie weteranem, wiec jemu to juz nic nie pomoze w jego "karierze" Laughing

Mocno bym sie zdenerwowala gdybym w tym roku z zacietoscia przygotowaywala psa do PT a po egzaminie dowiedziala sie, ze to sie nie liczy ... Wink

No Burdello, co tu kryc ... Shocked


zaraz, zaraz bo zgłupiałam :/

Czyli, że co??

Ja się z naszymi psami przygotowuje do PT, a tu się nagle okazuje, że nie PT mamy zrobić by móc podejść do IPO, tylko BH?? Czy PT i BH ??


Karolina, szkoleń nigdy dość !!!! Laughing
Teraz robisz BH, potem IPO !

Ale elementy PT, których nie ma w BH ( np aporty Smile ) przydadzą się w IPO. Żadne szkolenie nie idzie na marne , a psa trzeba szkolić !!!!!! Laughing Laughing Laughing


No tak Wink Wszystkie elementy dotychczasowego szkolenia przydadzą się prędzej czy później. Szkoda tylko, że zamiast uczyć się kolejnych rzeczy to my od 2 miesięcy szlifujemy elementy PT. Mieliśmy zamiar lada dzień przystąpić do egzaminu. Plany "szlak trafił" zaczynamy przygotowywanie i dopracowywanie elementów BH Very Happy
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Sob Cze 16, 2012 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:

Nie,nie ,...nie zgłupiałaś ,dobrze rozumujesz.W komunikacie wyrażnie jest napisane ,że wszystkie psy ,które zaliczyły egzamin IPO między 01.01.2012 a do 15 lipca 2012 /a przed IPO zdawały PT/ muszą do końca 2012r zaliczyć BH
natomiast te ,które będą podchodziły do IPO po 15lipca br, muszą w pierwszej kolejności zaliczyć BH a potem IPO. A PT to chyba tylko dla własnej satysfakcji.


Dla mnie na chwilę obecną nic tu nie jest wyraźne :/ :/

Chyba mam problem z "przetrawieniem" tych wszystkich nowości, tym bardziej, że jako początkująca jeszcze nie oswoiłam się ze "starościami" Rolling Eyes
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sob Cze 16, 2012 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

........
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Sro Cze 20, 2012 2:31 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Sob Cze 16, 2012 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Grandziocha"]
Nickname23 napisał:


Cytat:
No tak Wink Wszystkie elementy dotychczasowego szkolenia przydadzą się prędzej czy później. Szkoda tylko, że zamiast uczyć się kolejnych rzeczy to my od 2 miesięcy szlifujemy elementy PT. Mieliśmy zamiar lada dzień przystąpić do egzaminu. Plany "szlak trafił" zaczynamy przygotowywanie i dopracowywanie elementów BH


Jeśli mamy jednego ,dwa czy nawet trzy psy poświęcamy im trochę czasu,chodzimy z nimi na spacery po mieście, są obyte z ruchem ulicznym,rowerzystami czy spacerowiczami, to z socjalem nie powinno być problemów a posłuszeństwo jest identyczne jak na IPO bez aportu,przeszkód i wybiegania "naprzód"


Czyli zdaje się być to proste Wink Okaże się jak będzie w realu.
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ola - rokola



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 28
Skąd: Otwock

PostWysłany: Sob Cze 16, 2012 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mojemu Asto juz leci 8 rok zycia, wiec wiecej juz za nim niz przed nim Wink ale w rodowodzie mamy wpis z data ze zdawal egzamin BH, oczywiscie takze w ksiazeczce wyszkolenia psa ten wpis tez widnieje. Zdawalismy wg regulaminu obowiazujacego w niemczech, to chyba sie bedzie liczyc ...?? a jak nie to "kit im w ucho" Wink

Karolina, jezeli lubisz niespodzianki, to w swiecie kynologii jeszcze duzo przed Toba Laughing , ot pierwsza juz masz! Wink

Zgadzam sie z Grandziocha zeby suki mialy w obowiazku podejsc chociaz do egzaminu BH, bo to naprawde test dla zdrowych i zrownowazonych psychicznie psow.
_________________
Aleksandra Przysowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 18, 2012 11:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setka napisał:


Jak jesteś Halinko, tak blisko KON-U , to może masz jakiś wpływ , na aktualizację strony internetowej , tam same stare informacje np. regulamin hodowli , a Ty masz doświadczenie w aktualizacji Smile



Halinko, na stronie KON-U pojawił się aktualny Regulamin Hodowli Psów, w Nowościach światowych ! Jeśli to TY , to wielkie dzięki ! Masz moc sprawczą ! Smile

Grandziocha napisał:

Gdyby to ode mnie zależało to bym egzamin BH traktowała jako obowiązkowy egzamin kwalifikacyjny do hodowli dla suk, skoro nawet IPO czy IPV nie chcą robić z sukami. Reproduktory obowiązuje IPO a zatem BH, no to suki niech chociaż robią obowiązkowo BH.
Co o tym sądzisz?


Co sądzę ??? przecież dobrze wiesz ! Uważam , że psy należy szkolić ! a do hodowli dopuszczać psy z właściwymi charakterami, popędami ! Obecne testy psychiczne nie sprawdzaja tego najlepiej ! BH tez tego nie załatwi , ale zawsze lepsze to nić NIC !
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Cze 19, 2012 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

........
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Sro Cze 20, 2012 2:32 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group